Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
  • 8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Geen concerten bekend voor 03-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bert Jansch (The Pentangle)† - 82
  • Glenn Evans (Nuclear Assault) - 63
  • John Barry (componist)† - 92
  • Michel Canavaggia (Your Shapeless Beauty) - 48
  • Mick Thomson (Slipknot) - 52
  • Phil Kettner (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Stefan Horn (Behind The Scenery) - 48
  • Steven Wilson (Porcupine Tree) - 58
  • Tim McIlrath (Rise Against) - 46

Vandaag overleden:
  • Quincy Jones (producent) - 2024
Review

Distillator - Summoning The Malicious
Jaar van release: 2017
Label: Empire Records
Distillator - Summoning The Malicious
Ik geef het eerlijk toe. De zogenaamde revival van het thrashgenre is meer een serie stuiptrekkingen dan een definitieve opleving. Met uitzondering van een handvol clubjes bestaat de huidige scene uit schaamteloze kopieerapparaten. Doorgaans prima muzikanten die de riffjes van Metallica, Exodus en Kreator smakelijk herkauwen, maar verder weinig nieuwe impulsen toevoegen. Slechts een klein aantal gezelschappen voegt daadwerkelijk wat nieuws toe. Vektor bijvoorbeeld, al vrees ik dat de muziek van die band uiteindelijk toch te moeilijk is voor een grootschalige doorbraak.

Distillator uit Enschede zit er een beetje tussenin. Debuutplaat Revolutionary Cells was en is een lekker plaatje. Weinig origineel, maar toch frisser dan groepen als Warbringer of Hatchet, om maar wat te noemen. Distillator past door dit tweede album Summoning The Malicious in de verte wel ergens naast een band als Havok. Dat Amerikaanse gezelschap begint immers als typische kloon, maar zeker op de laatste schijf duiken er meer en meer eigen ideeën op. De groep rond zanger/gitarist Laurens Houvast maakt een vergelijkbare ontwikkeling door.

Summoning The Malicious luistert vrijwel direct weg als een ietwat ander album dan het debuut. De vlotte mix van thrash en speed metal domineert, al is deze tweede telg beslist afwisselender en vooral melodieuzer dan de voorganger. Riffs en solo's zijn stukken beter uitgewerkt en beklijven beter. Door het soepele drumwerk van niet meer zo nieuwe aanwinst Marco Prij zit er een lekkere drive in de muziek. Bij opener Blinded By Chauvinism lijkt er nog niet zo veel veranderd. Mechanized By Existence en Estates Of The Realm komen tevens bikkelhard binnen, maar geven wel meer blijk van variatie en de voorname rol voor spanningsbogen.

Klinkt Distillator dan opeens als een totaal andere band? Dat niet. De vertrouwde ingrediënten als de rauwe strot en 'Schmierige' gilletjes van Houvast en de drukke gitaarpartijen zijn ruimschoots aanwezig. Het basspel staat ditmaal wat prominenter in de mix. Slim, aangezien de band als een drietal opereert. Door de wijze van schrijven daarop aan te passen, verwacht ik niet dat er live veel gaten vallen in de sound. Distillator houdt de muziek relatief overzichtelijk en laat zich niet verleiden tot een overdaad aan lastige breaks en technisch gefröbel. De liedjes staan centraal.

Summoning The Malicious is in veel opzichten een betere plaat dan het debuut. Het songmateriaal klinkt rijper, sprankelender en simpelweg beter doordacht. De productie, mix en master gooien gelukkig geen roet in het eten. Naar hedendaagse maatstaven klinkt de cd-versie in elk geval behoorlijk dynamisch en nergens te dichtgetimmerd. Audiofiele liefhebbers raad ik de elpee aan, aangezien die uitgave een speciale behandeling voor vinyl heeft gekregen. Vaak uit zich dat in een nog weer wat beter geluid. Maar hoe je dit werkstuk ook in huis haalt, de muziek telt. En die is dik in orde.

Tracklist:
1. Blinded By Chauvinism
2. Mechanized Existence
3. Estates Of The Realm
4. Summoning The Malicious
5. Enter The Void
6. Algorithmic Citizenship
7. Stature Of Liberty
8. The King Of Kings
9. Megalomani

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 april 2017

Meer Distillator:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.