Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

Distillator - Summoning The Malicious
Jaar van release: 2017
Label: Empire Records
Distillator - Summoning The Malicious
Ik geef het eerlijk toe. De zogenaamde revival van het thrashgenre is meer een serie stuiptrekkingen dan een definitieve opleving. Met uitzondering van een handvol clubjes bestaat de huidige scene uit schaamteloze kopieerapparaten. Doorgaans prima muzikanten die de riffjes van Metallica, Exodus en Kreator smakelijk herkauwen, maar verder weinig nieuwe impulsen toevoegen. Slechts een klein aantal gezelschappen voegt daadwerkelijk wat nieuws toe. Vektor bijvoorbeeld, al vrees ik dat de muziek van die band uiteindelijk toch te moeilijk is voor een grootschalige doorbraak.

Distillator uit Enschede zit er een beetje tussenin. Debuutplaat Revolutionary Cells was en is een lekker plaatje. Weinig origineel, maar toch frisser dan groepen als Warbringer of Hatchet, om maar wat te noemen. Distillator past door dit tweede album Summoning The Malicious in de verte wel ergens naast een band als Havok. Dat Amerikaanse gezelschap begint immers als typische kloon, maar zeker op de laatste schijf duiken er meer en meer eigen ideeën op. De groep rond zanger/gitarist Laurens Houvast maakt een vergelijkbare ontwikkeling door.

Summoning The Malicious luistert vrijwel direct weg als een ietwat ander album dan het debuut. De vlotte mix van thrash en speed metal domineert, al is deze tweede telg beslist afwisselender en vooral melodieuzer dan de voorganger. Riffs en solo's zijn stukken beter uitgewerkt en beklijven beter. Door het soepele drumwerk van niet meer zo nieuwe aanwinst Marco Prij zit er een lekkere drive in de muziek. Bij opener Blinded By Chauvinism lijkt er nog niet zo veel veranderd. Mechanized By Existence en Estates Of The Realm komen tevens bikkelhard binnen, maar geven wel meer blijk van variatie en de voorname rol voor spanningsbogen.

Klinkt Distillator dan opeens als een totaal andere band? Dat niet. De vertrouwde ingrediënten als de rauwe strot en 'Schmierige' gilletjes van Houvast en de drukke gitaarpartijen zijn ruimschoots aanwezig. Het basspel staat ditmaal wat prominenter in de mix. Slim, aangezien de band als een drietal opereert. Door de wijze van schrijven daarop aan te passen, verwacht ik niet dat er live veel gaten vallen in de sound. Distillator houdt de muziek relatief overzichtelijk en laat zich niet verleiden tot een overdaad aan lastige breaks en technisch gefröbel. De liedjes staan centraal.

Summoning The Malicious is in veel opzichten een betere plaat dan het debuut. Het songmateriaal klinkt rijper, sprankelender en simpelweg beter doordacht. De productie, mix en master gooien gelukkig geen roet in het eten. Naar hedendaagse maatstaven klinkt de cd-versie in elk geval behoorlijk dynamisch en nergens te dichtgetimmerd. Audiofiele liefhebbers raad ik de elpee aan, aangezien die uitgave een speciale behandeling voor vinyl heeft gekregen. Vaak uit zich dat in een nog weer wat beter geluid. Maar hoe je dit werkstuk ook in huis haalt, de muziek telt. En die is dik in orde.

Tracklist:
1. Blinded By Chauvinism
2. Mechanized Existence
3. Estates Of The Realm
4. Summoning The Malicious
5. Enter The Void
6. Algorithmic Citizenship
7. Stature Of Liberty
8. The King Of Kings
9. Megalomani

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 april 2017

Meer Distillator:

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.