Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Morta Skuld - Wounds Deeper Than Time
Jaar van release: 2017
Label: Peaceville Records
Morta Skuld - Wounds Deeper Than Time
In 2012 keerde Morta Skuld terug na veertien jaar inactiviteit als band. Destijds met een deel van de originele line-up, maar daarvan is inmiddels alleen gitarist/vocalist Dave Gregor nog over. In 2014 verscheen de ep Serving Two Masters. Binnenkort is het de beurt aan de eerste full-length sinds twintig jaar.

Hierop laten de Amerikanen horen zich muzikaal nog altijd in de jaren negentig te bevinden. Denk aan een combinatie van Obituary, Death, Deicide en Cannibal Corpse. Die invloeden liggen er iets minder dik op dan op de eerdere platen. Weliswaar hoor je veelal riffs die aan de goede oude tijd terug doen denken, maar er is minder sprake van kopieergedrag dan voorheen.

Ondanks de tempowisselingen pakt het nieuwe songmateriaal minder technisch uit dan voorheen. Er komt ook minder soleer- en leadwerk langs. De mannen uit Milwaukee richten zich meer op groove en af en toe is er thrash à la Slayer. Dat levert veel beukende momenten op, maar ook gebrek aan variatie. De grunts van Dave zijn verstaanbaar, maar hij gebruikt veelal dezelfde techniek, waardoor de vocalen niet opvallen. Ze hebben in de loop der jaren wat aan kracht ingeboet en staan relatief zacht in de mix.

Het zijn vooral de riffs die de toon bepalen. Breathe In The Black is een verrassend sterke opener met prima gitaarwerk. Ook het agressieve, thrashy en blastende Hating Life houdt de aandacht er goed bij. Daarna zijn het vooral het zwaar groovende en helaas iets te lange Against The Origin en Becoming The Flesh die bijblijven. Laatstgenoemde heeft compositorisch wat meer te bieden, al is het jammer dat de outro wel heel erg losstaat van het nummer zelf. De overige songs hebben de neiging voort te kabbelen (waaronder het Obituary meets Dismember en Cannibal Corpse-achtige Scars Within). Dat heeft met de herhaling van zetten te maken en in mindere mate het niet bijster interessante, doch solide drumwerk. Wat wel opvalt, is het baswerk, dat af en toe goed doorkomt (In Judgement en Devour The Chaos).

Wounds Deeper Than Time is vooral voer voor de liefhebber van compromisloze Amerikaanse old school death metal. Heel af en toe komen Europese namen als Benediction, Grave en Dismember in gedachten op. Het is beslist geen slecht album, maar je mist er ook niet veel aan. Wie gesneden koek lekker vindt, heeft aan deze release ruim veertig minuten ruim voldoende luisterplezier.

Tracklist:
1. Breathe In The Black
2. Hating Life
3. My Weakness
4. Against The Origin
5. In Judgment
6. Wounds Deeper Than Time
7. Scars Within
8. Devour The Chaos
9. Becoming One Flesh

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 5 februari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.