Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 54
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 48
  • Gary D'Eramo (Node) - 55
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 48
  • Howie Weinberg (technicus) - 73
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 55
  • John Haughm (Agalloch) - 51
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 52
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 41
  • Pete Agnew (Nazareth) - 80
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 71
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 77

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Review

Anaal Nathrakh - The Whole Of The Law
Jaar van release: 2016
Label: Metal Blade Records
Anaal Nathrakh  - The Whole Of The Law
Je zult het altijd zien: net wanneer je de eindejaarslijst hebt afgerond, komt er een plaat voorbij die daar nog absoluut tussen had moeten staan. Nu had ik in het geval van Anaal Nathrakhs nieuwe full-length – het eind oktober verschenen The Whole Of The Law – eigenlijk al op voorhand een plekje moeten reserveren, want de mensonterend brute mengeling van black metal, grindcore en industrial verpulvert al sinds The Codex Necro (2001) menig oorschelp. Ik heb de Britten bovendien nog nooit op een slecht album kunnen betrappen, hoewel de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de magistrale chaos van het drieluik Eschaton (2006), Hell Is Empty And All The Devils Are Here (2007) en In The Constellation Of The Black Widow (2009) niet meer overtroffen is.

The Whole Of The Law komt echter verdomd dicht in de buurt. Het album is minstens zo extreem als zijn voorgangers, maar zit ook muzikaal gezien sterker dan ooit in elkaar. Ook productioneel gezien klinkt deze negende full-length als een klok. De intensiteit spat af van tracks als Depravity Favours The Bold en …So We Can Die Happy, maar tegelijkertijd zorgen de pakkende refreinen, die met waanzinnig vette heavymetalvocalen worden gebracht, voor de broodnodige structuur. Bovendien is Anaal Nathrakh niet bang om ook nieuwe invloeden toe te voegen aan deze toch al enorm beukende sound. Zo horen we epische koorzang (het eerder genoemde Depravity Favours The Bold), overstuurde gabberbeats (Hold Your Children Close And Pray for Oblivion) en andere vreemde elektro-invloeden (In Flagrante Delicto). Het meest opmerkelijke nummer op deze nieuwe telg is echter Extravaganza!, een verrassend trage, maar daardoor niet minder intense track die nog het meest lijkt op een extreme versie van een King Diamond-nummer.

Naast dergelijke goed uitgevoerde experimenten staat een flink aantal uitstekende tracks volgens traditionele Anaal Nathrakh-snit op deze langspeler. We Will Fucking Kill You, And You Will Beg For Our Secrets en On Being A Slave zijn precisiebombardementen die hun uitwerking niet missen. Er is na al die jaren nog altijd geen enkele metalband die zó allesverpulverend klinkt als Anaal Nathrakh. Dat is niet in de minste plaats te danken aan de waanzinnige strot van V.I.T.R.I.O.L., die zijn longen weer als vanouds uit zijn lijf kotst. Een andere traditie waar de band aan vasthoudt, is het gebruik van gastvocalisten in enkele nummers. Ditmaal maken de relatief onbekende zangers Andrew Knudsen (Empyrean Throne) en The Shid (van de ter ziele gegane blackmetalband Frost) hun opwachting.

Het moge duidelijk zijn: Anaal Nathrakh bewijst met The Whole Of The Law nog lang niet uitgeblust te zijn. Wat blijft het jammer dat de band zijn teksten niet publiceert, want veel refreinen schreeuwen er gewoon om luidruchtig meegebruld te worden. De Britten trakteren ons met deze nieuwe full-length op een overweldigende adrenalinestoot die vooral live uitstekend tot zijn recht zal komen. Wie overtuigd is geraakt, doet er overigens goed aan om de digipack aan te schaffen, want daarop staat de werkelijk geniale Iron Maiden-cover Powerslave. Alleen dat nummer rechtvaardigt de aanschaf al!

Tracklist:
1. The Nameless Dread
2. Depravity Favours The Bold
3. Hold Your Children Close And Pray For Oblivion
4. We Will Fucking Kill You
5. ...So We Can Die Happy
6. In Flagrante Delicto
7. And You Will Beg For Our Secrets
8. Extravaganza!
9. On Being A Slave
10. The Great Spectator
11. Of Horror, And The Black Shawls
12. Powerslave (Iron Maiden Cover)
13. Man At C&A (The Specials Cover)

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 januari 2017

Meer Anaal Nathrakh :

Zoeken
    11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.