Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Geen concerten bekend voor 02-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artur Sahakjan (Tystnaden) - 43
  • Ben Ward (Orange Goblin) - 51
  • Chris Wolstenholme (Muse) - 47
  • Ingeborg Anna Seide (Adorned Brood) - 53
  • Isaac Bitton (Les Variations) - 78
  • Jarno Parantainen (Machine Men) - 44
  • Masafumi Gotoh (Asian Kung-Fu Generation) - 49
  • Nate Mendel (Foo Fighters) - 57
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks)† - 65
  • Richard "Rik" Charron (Exciter) - 58
  • Rick Savage (Def Leppard) - 65
  • Tom McGuinness (Manfred Mann) - 84

Vandaag overleden:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones) - 2014
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project) - 2009
  • Mariska Veres (Shocking Blue) - 2006
  • Marquis de Sade (auteur) - 1814
Review

Draugnim - Vulturine
Jaar van release: 2016
Label: Debemur Morti Productions
Draugnim - Vulturine
Soms passen een locatie en de muziek die je op dat moment luistert perfect bij elkaar. Dit ervoer ik met het Finse Draugnim. Deze heren spelen pagan metal met een fikse dosis (post-)blackmetalsaus en deze heren wisten mij met Vulturine tussen de polders, bomen en moerassen van de Zuid-Hollandse delta bij de spreekwoordelijke kladden te pakken.

Vanaf That Name Is Hate verspreiden deze Finnen een melancholische sound die tot aan het einde van deze schijf aan blijft houden. Bij de eerste klanken moest ik vooral denken aan Primordial en het Britse Fen, gemixt met een band als (de oude) Anathema. De tracks bevatten allemaal pakkende en slepende melodieën die de luisteraar in een trance doen verkeren. De gitaristen maken regelmatig gebruik van open akkoorden waardoor de sound een bombastisch karakter krijgt. Wanneer de keyboards tijdens deze passages tevens hun intrede doen, is er sprake van een prachtig atmosferisch geheel.

Zanger Chimedra maakt gebruik van traditionele blackmetalscreams en hier en daar een diepe grom, maar doordat de zang spaarzaam wordt ingezet en monotoon is, blijft het hypnotiserende karakter van deze langspeler intact. Dit is tevens het geval met het tempo. Er is weinig sprake van acceleratie, maar dit album moet het compleet hebben van de mooie melodieën en de sfeer die deze bewerkstelligen.

We mogen concluderen dat deze plaat geen bijster originele sound bevat, maar desalniettemin staan er op deze schijf zeker tracks die de luisteraar kippenvel zullen bezorgen. Een aanrader voor liefhebbers van bovengenoemde bands en acts als Drudkh en Agalloch.

Tracklist:
1. That Name Is Hate
2. As In Hunger, So In Demise
3. A Passage In Fire
4. Grief Unsung
5. Drums Of Black Death
6. Serpent Stone

Score: 80 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 1 maart 2016

Draugnim - Vulturine
Reactie van jt op 01-03-2016 om 21:25u
Score: 78 / 100

Jazekers, klinkt goed. Alleen de keyboard heeft net iets teveel invloed op de nmmrs die ik dan heb gehoord, teveel op de voorgrond. De laatste cd van Fen heeft dat minder en klinkt daardoor wat mij betreft beter.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.