Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

RAW - Battalion Of Demons
Jaar van release: 2016
Label: MDD Records

RAW - Battalion Of Demons

Een normale werkweek is voor mij zelden toereikend om alles af te krijgen. Medelijden is niet nodig, want ik vind het helemaal niet erg om dan thuis nog even wat te doen. Dat is vaak het moment dat ik voor het eerst een nieuwe plaat beluister. Altijd met een koptelefoon op, want net als mijn collega’s is mijn vrouw niet enthousiast over mijn muzikale voorkeur en ik luister van kinds af aan graag op die manier naar muziek.

Agressieve, snelle thrash of death werkt bij mij erg goed als arbeidsvitamine. Battalion Of Demons, de derde full-length van RAW, voldoet volledig aan die omschrijving. De band uit Mannheim noemt de muziek kick-ass blastbeat thrash. Het debuutalbum Moshpit (2009) bevat opnieuw ingespeelde demo’s uit de beginjaren, die de norm van drie minuten keurig handhaven. Ook de opvolger Rawzilla (2012) bevat die snelle, rauwe combinatie van thrash, death en grindore, waarbij slechts zelden het gaspedaal iets minder wordt ingetrapt.

Net als bij de eerste twee albums is de productie van Battalion Of Demons gedaan door Andy Classen. Het klinkt allemaal weer lekker smerig en bijzonder catchy. Een verschil met de eerdere platen is nauwelijks waarneembaar. Deze Duitsers doen geen enkele moeite de stijl verder te ontwikkelen en houden vast aan het bekende oldschoolrecept à la Terrorizer. Op zich is dat niet erg, want het klinkt prima en in ieder nummer zit wel iets wat de aandacht weet te trekken. Door de geringe speelduur vervelen de tracks ook niet snel.

Dat de nummers behoorlijk op elkaar lijken, is het nadeel van de zelfopgelegde muzikale beperkingen die RAW hanteert. Alleen de eerste vier tracks weet ik moeiteloos te herkennen en het punkachtige Career Decisions is de enige track die er boven uitsteekt. Vanaf Last Breath vervalt de band in meer van hetzelfde (beluister bijvoorbeeld eens Death Bacteria en Start A Cult na elkaar), maar ook ten opzichte van de eerdere platen. Het klinkt allemaal even lekker, maar zelfs na meerdere luisterbeurten tijdens het werken op mijn laptop, weet ik niet altijd naar welke track ik zit te luisteren. Een beetje meer experimenteren en vernieuwen zal de band vast geen kwaad doen.

Tracklist:
1. Battalion Of Demons
2. Death Bacteria
3. Career Decisions
4. Shell Shock
5. Last Breath
6. Full Speed Ahead
7. Dark Clouds
8. Stop Asking
9. Start A Cult
10. Life Sucks
11. Link Riders
12. Rawmetal Thrashsquad

Score: 75 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 9 februari 2016

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.