Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
Geen concerten bekend voor 16-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Exo Kragh (Beyond Twilight) - 50
  • Atticus Ross (Nine Inch Nails) - 58
  • Bob Kulick (Kiss)† - 76
  • Brent Hinds (Mastodon)† - 52
  • Brian Hoffman (Deicide) - 56
  • Jared Slingerland (Front Line Assembly) - 42
  • Jill Sobule† - 67
  • Jon Davison (Yes) - 55
  • Kane Roberts (Alice Cooper) - 64
  • Mikael Hedlund (Hypocrisy) - 50
  • Paul Raven (Killing Joke)† - 65
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem)† - 57
  • Sade Adu (Sade) - 67

Vandaag overleden:
  • Andy "Henner" Allendörfer (Squealer) - 2005
  • Dave Holland (Judas Priest) - 2018
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator) - 2013
  • Toby Myers (Roadmaster) - 2025
Review

RAW - Battalion Of Demons
Jaar van release: 2016
Label: MDD Records

RAW - Battalion Of Demons

Een normale werkweek is voor mij zelden toereikend om alles af te krijgen. Medelijden is niet nodig, want ik vind het helemaal niet erg om dan thuis nog even wat te doen. Dat is vaak het moment dat ik voor het eerst een nieuwe plaat beluister. Altijd met een koptelefoon op, want net als mijn collega’s is mijn vrouw niet enthousiast over mijn muzikale voorkeur en ik luister van kinds af aan graag op die manier naar muziek.

Agressieve, snelle thrash of death werkt bij mij erg goed als arbeidsvitamine. Battalion Of Demons, de derde full-length van RAW, voldoet volledig aan die omschrijving. De band uit Mannheim noemt de muziek kick-ass blastbeat thrash. Het debuutalbum Moshpit (2009) bevat opnieuw ingespeelde demo’s uit de beginjaren, die de norm van drie minuten keurig handhaven. Ook de opvolger Rawzilla (2012) bevat die snelle, rauwe combinatie van thrash, death en grindore, waarbij slechts zelden het gaspedaal iets minder wordt ingetrapt.

Net als bij de eerste twee albums is de productie van Battalion Of Demons gedaan door Andy Classen. Het klinkt allemaal weer lekker smerig en bijzonder catchy. Een verschil met de eerdere platen is nauwelijks waarneembaar. Deze Duitsers doen geen enkele moeite de stijl verder te ontwikkelen en houden vast aan het bekende oldschoolrecept à la Terrorizer. Op zich is dat niet erg, want het klinkt prima en in ieder nummer zit wel iets wat de aandacht weet te trekken. Door de geringe speelduur vervelen de tracks ook niet snel.

Dat de nummers behoorlijk op elkaar lijken, is het nadeel van de zelfopgelegde muzikale beperkingen die RAW hanteert. Alleen de eerste vier tracks weet ik moeiteloos te herkennen en het punkachtige Career Decisions is de enige track die er boven uitsteekt. Vanaf Last Breath vervalt de band in meer van hetzelfde (beluister bijvoorbeeld eens Death Bacteria en Start A Cult na elkaar), maar ook ten opzichte van de eerdere platen. Het klinkt allemaal even lekker, maar zelfs na meerdere luisterbeurten tijdens het werken op mijn laptop, weet ik niet altijd naar welke track ik zit te luisteren. Een beetje meer experimenteren en vernieuwen zal de band vast geen kwaad doen.

Tracklist:
1. Battalion Of Demons
2. Death Bacteria
3. Career Decisions
4. Shell Shock
5. Last Breath
6. Full Speed Ahead
7. Dark Clouds
8. Stop Asking
9. Start A Cult
10. Life Sucks
11. Link Riders
12. Rawmetal Thrashsquad

Score: 75 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 9 februari 2016

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.