Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
  • 14 december:
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
  • 16 december:
  • Imminence
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
  • 17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ludwig (technicus) - 81
  • Jari Kuusisto (Omnium Gatherum) - 49
  • Nikki Sixx (Mötley Crüe) - 67
  • Stevie Young (AC/DC) - 69
  • Zachary "Zacky Vengeance" Baker (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Lynn Strait (Snot) - 1998
Review

Novelists - Souvenirs
Jaar van release: 2015
Label: Nuclear Blast Records

Novelists - Souvenirs

Nadat Misha Mansoor met Bulb (het latere Periphery) en Acle Kahney met Tesseract zo'n tien jaar terug het djent-genre uitvonden, zijn er heel wat bands geweest die deze stijl probeerden te kopiëren. En als het geen kopiëren was, dan probeerden ze deze nieuwe sound toch in ieder geval in hun muziek te incorporeren; vanzelfsprekend met wisselend succes.

Onlangs zag ik dit vijftal Fransen al eens optreden en toen kwam de band professioneel, maar enigszins generiek over. Dat is helaas op deze plaat niet veel anders. Het zit goed in elkaar hoor, daar niet van. Want behalve de verplichte, hoekige staccatoriffs is Souvenirs ook voorzien van atmosferische, soundscape-achtige ambientgeluiden en welhaast als vanzelfsprekend ontbreekt het ook niet aan de gebroken double bass. Dus op papier zijn alle ingrediënten aanwezig. Het ontbreekt echter aan echt pakkende nummers.

Daar komt bij dat zanger Matt Gelsomino ook niet echt potten breekt. Hij weet een aardige noot te produceren, er is helemaal niks mis met zijn stem. Maar zowel zijn grunt als zijn zang lijken zo ongeveer één modus te bevatten, en dat is jammer.

Want op de productie valt weinig aan te merken en de heren beschikken duidelijk ruimschoots over voldoende techniek om het genre aan te kunnen. Er is dan ook op zich niks mis met deze plaat. Maar het mist net dat beetje extra.

De band steekt niet boven het druk bezette maaiveld uit. De prachtige cover en de samenwerking met Plini Roessler Holgate (Plini), Pierre Danel (Kadinja) en Lotti Holz kunnen daar helaas niets aan veranderen. Tegelijkertijd hoeven de heren zich totaal niet te schamen voor deze plaat. Een ruime voldoende in een druk bezet genre scoren, daar kun je tevreden mee zijn.

Tracklist:
1. Inanimate
2. Earth Grazer
3. Gravity
4. Antares
5. Ouroboros
6. Black Lights
7. Voyager
8. Muchos Touché
9. Echoes (feat. Pierre Danel)
10. 5:12 AM (feat. Plini Roessler-Holgate & Lotti Holz)
11. The Lichtenberg Figure
12. Souvenirs

Score: 70 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 23 oktober 2015

Novelists - Souvenirs
Reactie van Damien op 26-10-2015 om 12:05u

Ben benieuwd! Vind de laatste paar singles nog niet van het niveau Gravity of Souvenirs, maar ik kijk zeker uit naar dit album

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.