Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Ironsword - None But The Brave
Jaar van release: 2015
Label: Shadow Kingdom Records
Ironsword - None But The Brave
Het verbaast me eerlijk gezegd dat Ironsword ooit besproken is op Metalfan.nl. Over deze Portugezen wordt in de Nederlandstalige media namelijk met geen woord gerept en dat komt voor een deel omdat de band bij obscure labels zit of platenmaatschappijen die enkel in de Verenigde Staten distribueren. In dat geval komt de aandacht vooral voort uit liefhebberij en zelfs dan is deze band geen voor de hand liggende keuze, want epische heavy metal is eigenlijk alleen populair aan de Middellandse Zee en Duitsland.

Dat Ironsword een grote speler in de sword and sorcery-metal is, weten maar weinig metalheads in ons koude kikkerlandje. Zij verbinden liederen over Conan The Barbarian, middeleeuwse veldslagen en oeroude legenden vooral aan Manowar, maar toch is dit een wereldje waarin veel gave muziek gemaakt wordt. None But The Brave is het vierde album van deze Portugese veteranen. Maar liefst zeven lange jaren hebben we erop moeten wachten. Het is het allemaal waard geweest, want Ironsword laat weer van zich horen met een erg fijne plaat waar de liefde voor epische heavy metal vanaf spat.

Die liefde geldt vooral voor Omen en Manilla Road. De riffs doen denken aan de dagen van Battle Cry en verschillende malen wil ik tijdens het luisteren van een nummer als de titeltrack de teksten van The Axeman zingen. Dat de frontman klinkt als zijn collega van Sabaton weerhoudt me daar dan van. Dat het vocaal en in het sfeerelement ook anders kan, bewijzen songs als het weergaloze Calm Before The Storm en het fijne Vengeance Will Be Mine. Als het tempo wat teruggeschroefd wordt, dwalen de gedachten af naar Manilla Road-klassiekers Crystal Logic en Open The Gates. De zanger blijkt niet voor een gat te vangen. Verschillende keren heb ik nagezocht of het echt niet Mark Shelton in eigen persoon was die een vocale gastbijdrage levert.

Ironsword levert een feest van herkenning af voor de liefhebbers van het genre. Voor nieuwkomers en geïnteresseerden kan None But The Brave zomaar de deur openen naar de wereld van obscure traditionele metal. Het gebrek aan originaliteit wordt moeiteloos opgevangen door de vele gave songs en prachtige gitaarsolo’s. Het is jammer dat deze plaat zo’n beperkte distributie krijgt en eeuwig zonde dat Ironsword waarschijnlijk nooit onze contreien zal aandoen. Desalniettemin de moeite van het checken waard.

Tracklist:
1. Forging The Sword
2. Kings Of The Night
3. Calm Before The Storm
4. None But The Brave
5. Ring Of Fire
6. Betrayer
7. The Usurper
8. Army Of Darkness
9. Vengeance Will Be Mine
10. Cursed And Damned
11. Eye For An Eye
12. The Shadow Kingdom

Score: 83 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 20 september 2015

Ironsword - None But The Brave
Reactie van bakvet op 20-09-2015 om 20:10u
Score: 90 / 100

Authentieke heavy metal. Manilla Road en Omen. Niet zo goed als de vorige twee albums, en een van de beste heavy metal platen van het jaar. Ironsword is een van mijn favoriete 'moderne' metal bands. Review doet het album recht aan.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.