Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moore (Judas Priest) - 76
  • Chris "The Machine" Widmann (Emergency Gate) - 45
  • Country Joe McDonald (Country Joe And The Fish) - 84
  • Dave G. Halliday (Hell)† - 69
  • David Wayne (Metal Church)† - 68
  • Flemming Rasmussen (producent) - 68
  • Frank Sawade (Human Fortress) - 51
  • Giacomo Mercaldo (Heimdall) - 48
  • Hanka Šlachtová (Salamandra) - 61
  • Johannes Schleiermacher (Haggard) - 38
  • Magnus Sahlgren (Lake Of Tears) - 53
  • Mikko Antero Mattila (Dreamtale) - 44
  • Moriah "Poppy" Pereira (Poppy) - 31
  • Richie Faulkner (Judas Priest) - 46
  • Tom Barman (Deus) - 54
  • Tom McDyne (Jon Oliva's Pain) - 49
  • Vincent Danhier (The Old Dead Tree) - 50

Vandaag overleden:
  • Dave "Holocaust" Iannica (Destructor) - 1988
  • Grellmund (Ulver) - 1998
  • Hank Williams - 1953
  • Sebastian Marino (Overkill) - 2023
Review

Orchid - Sign Of The Witch EP
Jaar van release: 2015
Label: Nuclear Blast Records
Orchid - Sign Of The Witch EP
Het Amerikaanse Orchid is inmiddels geen onbekende meer in het retrorock- en stonerlandschap. Mocht je de heren nog niet op het podium gezien hebben, dan ben je vast wel een van de platen en/of EP’s tegengekomen. Er valt niet echt aan te ontkomen en dat is natuurlijk de verdienste van Nuclear Blast. Nou ja, ik begin steeds meer te twijfelen of we hier wel zo vrolijk van moeten worden. Orchid debuteerde behoorlijk goed, maar met iedere nieuwe plaat gaat de muziek van deze formatie me steeds meer tegenstaan.

Hoe kun je dat beeld het beste onderstrepen? Door je laatste product te openen met Helicopters. Iedere muzikant met gezond verstand zou dit nummer in de prullenbak gegooid hebben. Mochten de simpele (en dus saaie) riffs je niet overtuigen, luister dan eens naar de teksten. Op de basisschool kom je hier nog mee weg, maar als muzikant zet je jezelf nogal voor het blok. Door naar John The Tiger, dat stukken beter in elkaar steekt. Hier krijgt Theo Mindell veel meer gelegenheid om te schitteren, want dat hij een begaafde zanger is, staat buiten kijf. Ook het gitaarwerk klinkt een stuk geïnspireerder. De titeltrack zet de stijgende lijn voort, middels de heerlijke hoofdriff. Hoewel ik tevergeefs mijn Black Sabbath-collectie doorgespit heb, ben ik er zeker van dat die gejat is. Bij deze wil ik de vinder vriendelijk verzoeken het nummer in een reactie hieronder te vermelden.

Afsluiter Strange Winds vind ik dan weer nauwelijks het vermelden waard. Waar Orchid vooral Black Sabbath kopieert, wordt hier de liefde verklaard aan The Doors. Deze rocklegende werkte in elk geval nog steevast naar een climax toe, maar Orchid verzuimt dat met een flauwe afsluiter als gevolg. Als je The End wilt nadoen, doe het dan goed. Die vlieger gaat voor Orchid toch net te vaak op. De live-reputatie buiten beschouwing gelaten, lijkt Orchid af te haken in de strijd om een van de beste retrorockbands van het moment te worden. Het klinkt op het eerste gehoor best aardig, maar de muziek doet uiteindelijk te weinig.

Tracklist:
1. Helicopters
2. John The Tiger
3. Sign Of The Witch
4. Strange Winds

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 11 augustus 2015

Orchid - Sign Of The Witch EP
Reactie van Dave op 11-08-2015 om 22:17u
Score: 90 / 100

Alle 4 nummers vind ik super, vooral sign of the witch : ) Ga zo door Orchid!

Orchid - Sign Of The Witch EP
Reactie van Rogier op 12-08-2015 om 09:29u
Score: 60 / 100

Volledig eens met recensent. Eerdere albums waren erg sterk, maar dit is een zeer matig tussendoortje. Alleen titelnummer is de moeite waarde. De rest is filler. Vreemd dat Nuclear Blast dit ok vond om uit te brengen.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.