Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Haken - Restoration
Jaar van release: 2014
Label: InsideOut Music
Haken - Restoration
Het gaat goed met het Britse Haken. Vanaf 2010 bracht de groep bijna elk jaar een nieuw album uit en met elke plaat groeide de populariteit van de band. Toch opmerkelijk, want het gezelschap maakt knap progressieve muziek. Ondanks de complexiteit lijkt het publiek per cd groter te worden. Voor die fans ligt nu Restoration in de schappen. Een zogenoemd tussendoortje, want er staan maar drie songs op het schijfje. Leuker om te weten is dat het hier gaat om herbewerkingen van demomateriaal.

Het plezier begint helaas niet bij Darkest Light, dat het mini-album teleurstellend opent. Hoewel het muzikaal wel weer klopt, is dit mijns inziens de zwakste compositie die Haken tot nu toe inblikte. Het refrein klinkt bijvoorbeeld erg geforceerd en waar de coupletten muzikaal prima ondersteund worden, dwingt Ross Jennings zich vocaal in onmogelijke bochten. Dat zal best progressief zijn, maar muziek en zang komen zodoende nooit bij elkaar. Hij voegt direct de daad bij het woord door zich bij het ijzersterke Earthlings direct te revancheren. Een prima nummer met verschillende fraaie en behoorlijk technische instrumentale stukken die wonder boven wonder toch een geheel vormen.

Dat de ambities van Haken verder reiken dan tracks van (relatief) gemiddelde lengte, blijkt uit de afsluiter en klapstuk van de plaat. Crystallised is wat mij betreft één van de hoogtepunten uit het oeuvre van de band, al mag Haken de landgenoten van Yes op de blote knieën danken voor de inspiratie. Want als die geweldenaars niet hadden bestaan, dan had Crystallised beslist niet zo sprankelend, vloeiend en speels geklonken. De opening van het nummer vormt zodoende een instant flashback naar tijden van Fragile en Going For The One. Haken bedient zich weliswaar van een veel harder gitaargeluid en een wat digitalere klank, maar door de inkleuring met keyboards, gitaar- en basloopjes steekt die oude progdinosaurus regelmatig de kop op.

Afgezien van één behoorlijke misser is Restoration gewoon weer een uitstekende volgende stap in het bestaan van Haken. Het is allemaal wat symfonischer dan voorheen, maar als liefhebber heb ik daar zeker geen problemen mee. In de basis blijft dit gezelschap immers een behoorlijk stevige metalband, dus liefhebbers van Leprous, de hardere Dream Theater en (oude) Pain Of Salvation kunnen ook gerust toeslaan.

Tracklist:
1. Darkest Light
2. Earthlings
3. Crystallised

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 27 januari 2015

Meer Haken:

Haken - Restoration
Reactie van Old Mhb op 27-01-2015 om 09:44u

Als er drie tracks op staan waar je er één van slecht noemt betekend dat dat slechts 66 procent van de plaat goed is. Dat resultaat vind ik eerder middelmatig en zeker geen uitstekende stap in het bestaan van de band. Ik snap je logica niet. Nu ga ik er zelf es naar luisteren, want je commentaar op de twee laatste nummers heeft me curieus gemaakt.

Haken - Restoration
Reactie van Een Metalfan op 27-01-2015 om 21:29u

geef gewoon een punt.
dit is erg belangrijk voor velen.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.