Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 09-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Starr (Vicious Rumors) - 65
  • Dieter Dierks (producent) - 83
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold)† - 45
  • Maciej "Slimak" Starosta (Acid Drinkers) - 55
  • Mark Gallagher (Raven) - 66
  • Mark Osegueda (Death Angel) - 57
  • Patrick Savelkoul (Callenish Circle) - 52
  • Pecu Cinnari (Tarot) - 59
  • Pekka Johansson (Amoral) - 39
  • Rachel Bolan (Skid Row) - 62
  • Séverin Bonneville (Alkemyst) - 48
  • Zoltán "Töfi" Cserfalvi (Ossian) - 56

Vandaag overleden:
  • Brian Connolly (The Sweet) - 1997
  • Ian McDonald (Foreigner) - 2022
Review

Goatwhore - Constricting Rage Of The Merciless
Jaar van release: 2014
Label: Metal Blade Records
Goatwhore - Constricting Rage Of The Merciless
Stel je een woest beukende combinatie voor van het thrashkarakter van Deströyer 666, de smerige oldschoolvibe van Aura Noir en de punkattitude van Impaled Nazarene. Klinkt dat niet als muziek in de oren? Wie het daarmee eens is, moet echt snel richting de betere platenboer rennen om een exemplaar van Constricting Rage Of The Merciless te halen. Want hoewel ik Goatwhore vanwege de bespottelijke bandnaam altijd links heb laten liggen, blijkt het alweer zesde album van dit Amerikaanse gezelschap een schot in de roos te zijn.

Op Constricting Rage Of The Merciless wordt er namelijk gebeukt en gegrooved dat het een lieve lust is. De heerlijk opgefokte mengeling van black en thrash metal rockt als een tiet. Met name Baring Teeth For Revolt is zo verdomd smerig groovend dat het bijna onmogelijk is om niet met een dikke grijns alles om je heen kort en klein te slaan. Als Motörhead black metal zou maken, zou het als dit nummer klinken. Frontman/gitarist Sammy Duet beschikt daarnaast over een uitermate geschikte strot voor dit soort compromisloos beukende muziek: rauw en venijnig krijsend en gruntend. Drummer Zack Simmons zorgt daarbij voor een solide ondergrond.

Natuurlijk ligt het gevaar van eentonigheid snel op de loer als het gaspedaal gedurende het hele album ingetrapt blijft. Goatwhore vuurt echter zo’n spervuur aan snedige en smerig rockende riffs af, dat die valkuil vakkundig wordt vermeden. Het zegt genoeg dat juist het enige midtempo-nummer (het zware, dreigende Cold Earth Consumed In Dying Flesh) eigenlijk vooral de vaart onnodig uit het schijfje haalt. Nee, dan hoor ik liever opgefokte knallers als Unravelling Paradise, met zijn ‘van dik hout zaagt men planken’-riffs, of het platvloerse, maar daarom niet minder geniale FBS.

Na een kleine veertig minuten is het spervuur voorbij. Het is precies de goede lengte voor dit soort muziek. Constricting Rage Of The Merciless is geen baanbrekend album, maar zal desondanks door zijn energie en no-nonsense attitude zowel binnen de black-, death- als thrashmetalscene met het nodige enthousiasme worden ontvangen. En terecht, want het schijfje staat hier inmiddels al weken op ‘repeat’.

Tracklist:
1. Poisonous Existence In Reawakening
2. Unravelling Paradise
3. Baring Teeth For Revolt
4. Reanimated Sacrifice
5. Heaven's Crumbling Walls Of Pity
6. Cold Earth Consumed In Dying Flesh
7. FBS
8. Nocturnal Conjuration Of The Accursed
9. Schadenfreude
10. Externalize This Hidden Savagery

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 december 2014

Goatwhore - Constricting Rage Of The Merciless
Reactie van robin op 21-12-2014 om 10:11u
Score: 85 / 100

HEERLIJKE PLAAT

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.