Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Garavaglia (Mesmerize) - 54
  • Anette Olzon (Nightwish) - 55
  • Arild Christensen (The Sins Of Thy Beloved) - 50
  • Brandon Flowers (The Killers) - 45
  • Don Airey (Deep Purple) - 78
  • Frederik Ehmke (Blind Guardian) - 48
  • Joey Kramer (Aerosmith) - 76
  • John Mitchell (Arena) - 53
  • Louiche Mayorga (Suicidal Tendencies) - 63
  • Mark Brzezicki (Big Country) - 69
  • Matteo Di Gioia (Destrage) - 41
  • Mike Einziger (Incubus) - 50
  • Oscar Lecina (Hapax) - 52
  • Pasi Ristolainen (Dreamtale) - 56
  • Ray Davies (The Kinks) - 82
  • Sascha Konietzko (KMFDM) - 65

Vandaag overleden:
  • John Lee Hooker - 2001
Review

Mausoleum Gate - Mausoleum Gate
Jaar van release: 2014
Label: Cruz Del Sur Music
Mausoleum Gate - Mausoleum Gate
Soms klinken nieuwe platen zo ouderwets dat het grappig wordt. Ik ben er zelf niet direct een voorstander van wanneer jongelingen geforceerd proberen te klinken als dertig jaar geleden. Ik ben dol op wat ik graag het charmante geluid van de jaren tachtig noem. Mausoleum Gate bracht vorige maand zijn debuut uit en al luisterende, besefte ik dat dit zomaar een vergeten pareltje uit pak ‘m beet 1984 had kunnen zijn.

Voor dit retrobandje klopt alles wel. De productie klinkt warm, maar erg mat. De zanger durft te gillen, maar heeft een stem waar je aan moet wennen. Het past wel goed bij de sfeer en de muziek heeft epic metaltrekjes. Ik besef me heel goed dat deze muziek anno 2014 nauwelijks gewaardeerd wordt en hier en daar krijgt de band er flink van langs, maar ik ben het er absoluut niet mee eens. Ik hoor veel nieuwe traditionele metal en dit is nu net zo’n bandje waar de bezieling goed te horen is. Mausoleum Gate durft namelijk epossen op te bouwen van ongeveer tien minuten waar fatsoenlijk gesoleerd wordt, waar niet gekozen wordt voor de makkelijke riffs en waar je echt wel de achterliggende gedachten kan horen.

Neem bijvoorbeeld Lost Beyond The Sun, dat doet denken aan de hoogtijdagen van Iron Maiden. Je hoort het misschien niet in eerste instantie, maar het is een fantastisch nummer dat erg gevarieerd en sfeervol is. Mercenaries Of Steel is een geinige doorsnee stamper, maar het einde doet op een bepaalde manier aan Uriah Heep en Deep purple denken. Even lijkt Mausoleum Gate zichzelf te verliezen, om vervolgens door te zetten in het rammelende, maar dreigende There Must Be Demons. De titeltrack neemt weer lekker de tijd voor de opbouw. Het refrein klinkt meer als ‘Open the muslim gate’, wat het stiekem nog best actueel maakt.

Veel mensen zullen niets kunnen met de muziek van deze Finse band. Houd je echter van (het oude werk van) Manowar, Manilla Road en Iron Maiden en vind je brakke producties juist een pluspunt, dan zit je wel goed bij Mausoleum Gate. Dit zou een leuke support act kunnen zijn van een band als Portrait.

Tracklist:
1. Magic Of The Gypsy Queen
2. Demon Droid
3. Lost Beyond The Sun
4. Mercenaries Of Steel
5. There Must Be Demons
6. Mausoleum Gate

Score: 82 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 23 november 2014

Meer Mausoleum Gate:

Mausoleum Gate - Mausoleum Gate
Reactie van bakvet op 23-11-2014 om 18:20u
Score: 75 / 100

Aardige band. In tegenstelling tot wat jij schrijft hoor ik wel (te) veel standaard riffs en ideeën. In de buurt van de nieuwe plaat van Warlord komen ze geenszins. Ze zijn inderdaad beter dan de meeste jonge old school heavy metal bands, maar dat zegt meer over het niveau van die bands. Positief dat dit album op metalfan gerecenseerd worden.

Mausoleum Gate - Mausoleum Gate
Reactie van Een Metalfan op 25-11-2014 om 22:04u

CD van het jaar!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.