Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ringe (manager) - 80
  • Carl-Michael Herlöfsson (producent) - 64
  • Derek Sherinian (Dream Theater) - 60
  • Eerie Von (Danzig) - 62
  • Gene Simmons (Kiss) - 77
  • Geoff Downes (Asia) - 74
  • Johnny Hedlund (Unleashed) - 58
  • Michael Kaluta (illustrator) - 79
  • Olavi Mikkonen (Amon Amarth) - 53
  • Reinhold Mack (producent) - 77
  • Richie Cavalera (Incite) - 41
  • Rob Halford (Judas Priest) - 75
  • Ronald van Prooijen (Picture) - 71
  • Simone van Straten (Sisters Of Suffocation) - 30
  • Vivian Campbell (Def Leppard) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones) - 2000
Review

Day Six - Eternal Dignity
Jaar van release: 2003
Label: Iceman Records
Day Six - Eternal Dignity
Naast kaas, tulpen en exotisch groenvoer is Symfonische en Progressieve Metal een van de grootste exportproducten van Nederland, alleen verslagen door Death en Gothic. Ayreon en aanverwanten leiden een grote stoet met bands, denk maar aan Arabesque, Elegy, Silent Edge, Sun Caged, Xystus, en het is niet voor niets dat de Europese tak van Progpower jaarlijks in het Brabantse Baarlo gehouden wordt.

Day Six is ook zo'n talentenbom. Na heel verstandig de naam Peanuts (Punkverleden, enige herinnering die overblijft is Robbie van Stiphouts kapsel) in te wisselen voor Day Six heeft de band de prijzen (gewonnen op verschillende wedstrijden) bij elkaar geharkt en werd Eternal Dignity op schijf gepleurd. Wedstrijden win je niet zonder reden, daarom verraste het me niet dat deze cd uitstekend is!

Eerste nummer Legend Of The Hollow klokt meteen al ruim 10 minuten. De zang van van Stiphout is niet direct vergelijkbaar met een andere zanger, ik hoor het ene moment Jorn Lande , terwijl het 10 seconden later Halford of Dio zou kunnen zijn, klinkt zuiver op het Alladin-achtige deuntje. Zang zullen we alleen niet al te vaak terughoren, ruim 60% is instrumentaal. De rest van de nummers zijn veelal ingetogen, en snelheidsovertredingen kennen de heren niet, maar veelal is het resultaat gewoon mooi. De Arabische deuntjes geven ook veel sfeer zonder te dik erbovenop te liggen.

Wat wel een aparte vermelding waard is zijn de backing vocals op "Water & Stones" en "The Law Of The Web". De eerste keer was ik werkelijk met stomheid geslagen! Dit is geen Therion of Blind Guardian, maar wel eindeloos beter. Het is niet het massale van de koorzang, maar de echtheid. Er is namelijk gebruik gemaakt van een echt koor, dus geen gelayerde zangtracks. Een goede keuze van de band!

Er worden ook gebruikt gemaakt van samples, maar dancebeats en dergelijke zooi zal je gelukkig niet tegenkomen. Wat wel? Muziek die gespeeld is met gevoel en toewijding, het hart op de goede plek. Over nietige zaken als productie gaan we nu niet zeiken. En dat voor een punkband!

Tracklist:
1. Legend Of The Hollow
  a. The Legend
  b. Facts And Circumstances
  c. The Legacy
2. The Law Of The Web
3. Dark Tower
4. No-one Lives Forever
5. Water & Stones
6. Day VI
7. The Crypt

Score: 85 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 23 oktober 2003

Zoeken
    22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.