Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Belphegor - Conjuring The Dead
Jaar van release: 2014
Label: Nuclear Blast Records
Belphegor - Conjuring The Dead
Het is een tijd lang stil geweest rondom het Oostenrijkse Belphegor. Tot aan Blood Magick Necromance (2011) werden we regelmatig getrakteerd op nieuw materiaal en was deze band veelvuldig op de nationale en internationale podia te bewonderen met zijn compromisloze death metal (inclusief blackmetalrandje). Daarna gooiden gezondheidsproblemen van zanger/gitarist Helmuth (hij liep een tyfusinfectie op tijdens een tournee in Brazilië) roet in het eten. Daardoor heeft het drie en een half jaar geduurd voordat de band met Conjuring The Dead zijn tiende full length mocht noteren. Een mijlpaal om trots op te zijn!

Nu is niet ieder album uit de carrière van deze band een voltreffer geweest (met name Bondage Goat Zombie leed hier en daar toch wel onder de zelfs voor Belphegor-begrippen stupide teksten en enkele ongeïnspireerde nummers), maar een misser heeft er ook nooit tussen gezeten. Ook Conjuring The Dead valt zeker niet als zodanig te classificeren. Sterker nog, de band klinkt ouderwets gedreven in vergelijking met voorganger Blood Magick Necromance. Belphegor heeft langer aan de nummers geschaafd en toog bovendien naar Florida om daar met producer Erik Rutan (Hate Eternal) aan het album te werken. Het zijn zaken die zich hebben uitbetaald.

Conjuring The Dead laat namelijk een verrassend veelzijdige kant van Belphegor horen. De fans van de vorige albums hoeven niet bevreesd te zijn, want muzikaal gezien is er weinig veranderd, maar nummers als Lucifer, Take Her! en het titelnummer klinken meer uitgediept en meer doordacht dan voorheen. Vooral het geweldige Rex Tremendae Majestatis, met zijn loodzware riffs, intense versnellingen en bij vlagen opduikend, subtiel, akoestisch gitaarwerk (nooit gedacht dat ik die term ooit in een Belphegor-recensie zou gebruiken) maakt die uitdieping duidelijk. Daarnaast is ook Legions Of Destruction een intense beuker van jewelste. Het nummer bevat bovendien vocale bijdrages van Glen Benton (Deicide) en Attila Csihar (Mayhem), die absoluut meerwaarde hebben.

In grote lijnen valt verder op dat de productie van Conjuring The Dead een stuk logger en – bij gebrek aan een betere beschrijving - ietwat ‘modderiger’ is uitgevallen dan op de vorige albums. Ook de grunts van Helmuth lijken wel een stuk dieper te zijn dan voorheen, waardoor de plaat wellicht ook deathmetalliefhebbers die eerder niet uit de voeten konden met deze band kan aanspreken. Belphegor levert met Conjuring The Dead niet het beste album uit zijn carrière af, want furieuze parels (voor de zwijnen) als Lucifer Incestus en Pestapokalypse VI worden niet helemaal geëvenaard. Maar het is over de gehele lengte een prima stuk kwaliteitsmetaal dat een flinke stap vooruit is na zijn degelijke, maar iets te wisselvallige voorganger. Tijd om de podia weer te betreden!

Tracklist:
1. Gasmask Terror
2. Conjuring The Dead
3. In Death
4. Rex Tremendae Majestatis
5. Black Winged Torment
6. The Eyes
7. Legions Of Destruction
8. Flesh, Bones And Blood
9. Lucifer, Take Her!
10. Pactum In Aeternum

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 augustus 2014

Meer Belphegor:

Belphegor - Conjuring The Dead
Reactie van Sander op 12-08-2014 om 20:09u
Score: 85 / 100

Best wel een vette plaat.

Belphegor - Conjuring The Dead
Reactie van margrave op 13-08-2014 om 13:35u
Score: 90 / 100

Beste Belphegor album na jaren!!!

Belphegor - Conjuring The Dead
Reactie van iron_dennis op 13-08-2014 om 16:12u

Best wel een vette plaat ja, maar dat langzame nummer is God of Emptiness plagiaat ten top!

Belphegor - Conjuring The Dead
Reactie van Artorius op 23-08-2014 om 12:07u
Score: 65 / 100

Hoe graag ik het ook zou willen, ik kan maar geen enthousiasme opbrengen voor dit album, of voor welk Belphegor album dan ook.

Fuck that, voor welk Belphegor nummer dan ook. Jazeker, het zijn songs met kop en staart (duh...), maar spannend wordt het nooit, not even close. Af en toe een alleraardigst momentje, een leuk gevonden riff, een paar tellen maar en dan is het weer voorbij.

Het is allemaal wel aan te horen, daar niet van, maar wat mij betreft is Belphegor je typische middenmoot. Een leuke voorprogramma act, maar uiteindelijk niet een band die ik mij over pakweg 20 jaar nog zal kunnen herinneren.

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.