Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Descend - Wither
Jaar van release: 2014
Label: Inverse Records
Descend - Wither
Descend is in 2003 opgericht als een thrashmetalband, maar na wat wisselingen in de line-up wordt het roer omgegooid naar progressieve death metal. Sinds 2008 speelt de band uit Stockholm in de huidige bezetting en in 2011 verschijnt het veelbelovende debuut Through The Eyes Of The Burdened. Hiermee krijgt de band enige naamsbekendheid, maar de plaat mist met name kracht om een doorbraak te forceren. Met een ongewijzigde samenstelling ziet de opvolger Wither eind januari 2014 het levenslicht.

Net als op het debuutalbum zijn de invloeden van Opeth duidelijk aanwezig. Zo eindigt de opener Confined By Evil met een ruim twee minuten lang durende passage die doet denken aan het einde van Deliverance. Het melodieuze tweede deel van het In Hours Of Despair herinnert aan The Baying Of The Hounds. Naast Opeth hoor je ook dat Gojira (met name tijdens het begin van In Hours Of Despair) en verschillende deathmetalbands uit Florida (vooral tijdens het eerste deel van het album met nummers als Confined By Evil, The Rancorous Paradigm en het technische Severance, compleet met blastbeats) een inspiratiebron zijn.

Tijdens de eerste helft van het album overheerst een onheilspellende sfeer, mede ingegeven door de duivelse riffs en de scherpe hese vocalen van Nima Farhadian Langroudi. Hij wisselt dit overigens prima af met grunts en sporadisch met cleane zang. Naast afwisseling in zang, zit er ook veel variatie in het gitaarspel van de heren Andreas Lindström en Alex Wijkman. Van duistere octaaf- en diminished riffs wordt vlot omgeschakeld naar akoestische en melodieuze passages. Drummer Jonathan Persson eist speciale aandacht op met knappe tempoveranderingen en veel extra interessante fills (zoals in het eerste Gojira meets Meshuggah-achtige deel van In Hours Of Despair). De cleane productie zorgt er daarbij voor dat alle muzikale kwaliteiten goed tot hun recht komen.

Met het instrumentale, akoestische intermezzo Wither (dat met een heel mooi loopje begint dat goed blijft hangen, maar ook helaas een gewaagd maar minder geslaagd loopje bevat) wordt een melancholischer en progressiever tweede deel van het album ingeleid met meerdere fraaie cleane en akoestische passages. Zo eindigt Diabolic episch briljant en kent From Grace To Grave een drietal akoestische folkpassages. De twaalf minuten durende afsluiter begint met een psychedelisch intro dat vervolgens goed opbouwt naar een progressief, episch nummer.

Descend levert met Wither een goed album af met lange, gevarieerde nummers. Nadeel van de lengte is dat de spanning minder goed wordt vastgehouden, waardoor je af gaat dwalen of de neiging krijgt te gaan skippen. Toch mis je dan interessante passages die regelmatig opduiken. Het niveau van de genoemde inspiratiebronnen wordt helaas zelden gehaald. Toch biedt Wither veel kwaliteit en variatie en verdient zeker meerdere luisterbeurten door fans met een voorliefde voor progressieve death metal.

Tracklist:
1. Confined By Evil
2. The Rancorous Paradigm
3. In Hours Of Despair
4. Severance
5. Wither
6. Diabolic
7. From Grace To Grave
8. Sundown

Score: 79 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 14 april 2014

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.