Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Merzbow Vs. Nordvargr - Partikel III
Jaar van release: 2013
Label: Cold Spring Records
Merzbow Vs. Nordvargr - Partikel III
Partikel III is, zoals de titel al doet vermoeden, de derde (en laatste) installatie in een reeks releases van twee pioniers binnen de experimentele scene: noise-godfather Masami Akita (Merzbow) en dark ambient-legende Henrik N Björkk (Nordvargr). Er bestaat geen enkele twijfel over de impact die beide heren hebben gehad op deze genres, maar ook daarbuiten. Te denken valt aan de samenwerking tussen Merzbow en grindcorebands als Gore Beyond Necropsy of de blackmetalflirts van Björkk met zijn project Goatvargr (en natuurlijk de satanische thematiek van de black industrial act MZ.512).

Het is dus niet zo gek dat Partikel III één van de meest geanticipeerde albums van 2013 was, niet alleen voor liefhebbers van noise of dark ambient. Wat zeker daaraan heeft bijgedragen, was het uitstekende niveau van de vorige twee albums waarop Merzbow en Nordvargr samenwerkten. Met name Partikel II mag de boeken in als een sublieme schijf waarin beiden een heel andere kant van zichzelf lieten horen. Ook Partikel III klinkt anders dan men op het eerste gehoor zou vermoeden.

In tegenstelling tot de vaak beenharde noise van Merzbow en de verstikkende ambient van Nordvargr is op dit album namelijk verrassend veel ruimte voor pulserende beats en ritmische elementen. Dat levert bij vlagen een minimalistische, haast glitch-achtige sound op (zoals op opener Heterotic String Hybrid), waarbij vooral Nordvargr zijn kunsten mag vertonen door het geheel met dronende ambientklanken te doorspekken. Bij het hierop volgende Lorentz Covariance krijgt Merzbow wat meer ruimte en vuurt hij als een soort futuristische geluidstovenaar de ene na de andere noisegolf op de luisteraar af. Het is echter duidelijk te horen dat de beste man zich inhoudt om het nummer toch een duidelijke structuur te laten behouden.

Nu is de Partikel-serie sowieso redelijk subtiel qua noisegeweld, zeker als we het reguliere werk van Merzbow in ogenschouw nemen. Ook bij Partikel III ligt de nadruk veel meer op loops en ritmes, waardoor het materiaal soms een beetje industrial-achtig aandoet. Deze aanpak maakt de Partikel¬reeks in ieder geval beter te behappen voor de terloopse luisteraar, terwijl mensen die zich iets meer hebben verdiept in de enorme catalogus van dit duo een verrassende nieuwe kant horen.

De kwaliteiten van dit duo staan ook op dit derde deel uit de reeks weer buiten kijf. Het is bij dit soort genres moeilijk om daar een objectief stempel op te drukken, maar die kwaliteit uit zich vooral in de details die in de soundcollages verscholen liggen. Daardoor blijft het materiaal iedere luisterbeurt weer interessant (hoewel iets minder dan op de voorgaande twee albums, want Submaton Color Pt. 1 wordt eigenlijk pas bij de overgang naar het tweede deel echt interessant). In die zin voelt Partikel III een beetje als een toetje, maar dan wel van een A-merk en niet van de Euroshopper.

Tracklist:
1. Heterotic String Hybrid
2. Lorentz Covariance
3. Submaton Color Pt. 1
4. Submaton Color Pt. 2

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 februari 2014

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.