Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Hexvessel - Iron Marsch EP
Jaar van release: 2013
Label: Svart Records
Hexvessel - Iron Marsch EP
Neofolk. Het is een term waar ik niks mee kan. Als er al gradaties zijn in folkmuziek, dan koppel ik die eerder aan de afkomst. Toch lijkt het Finse Hexvessel er onlosmakelijk mee verbonden te zijn. Het is wat. Hexvessel staat overigens wel vermeld in Metal-Archives, en daar snap ik in alle eerlijkheid helemaal niks van. Er is namelijk niets, maar dan ook echt niets, metal aan deze band. De lezer die scherp van geest is, zal zich afvragen waarom we Hexvessel dan wel bespreken op metalfan.nl. De raakvlakken met (progressieve) hardrock zijn wel vrij duidelijk en gelukkig zijn wij niet vies van nonmetalen uitstapjes.

Ik zei al dat Hexvessel een Finse band is, maar wat erbij gezegd moet worden, is dat bandleider en oprichter Kvohst Brits is. Mathew McNerney, zoals zijn echte naam luidt, woonde eerder ook al in Nederland en Noorwegen en is bekend van enkele extreme metalbands. In Finland verzamelde hij een aantal muzikanten om zich heen met wie hij al twee volledige platen uitbracht. Het laatste wapenfeit is een EP die ruim een half uur duurt. Dat is bijna een full length, maar die levert Hexvessel doorgaans met meer songs af.

De EP is een leuk hebbedingetje voor wie reeds prettige ervaringen heeft opgedaan met No Holier Temple. Hexvessel presenteert wederom dromerige folk waarin afgewisseld wordt tussen dreigende stukken en lichtvoetig werk. Met name de ruim twaalf minuten durende openingstrack, Masks Of The Universe, is daar een mooi voorbeeld van, omdat de stemming na uiterlijk twee minuten wisselt. Het is een erg leuke track waar, in tegenstelling tot de andere songs, het maximale uit de band gehaald wordt. Captain Kvohst en zijn kornuiten swingen tussen folk, doomrock en spacerock, waarbij naast de gebruikelijke instrumenten ook nog violen en trompetten te horen zijn.

Over de vijf songs gekeken, mag Hexvessel best trots zijn op het resultaat. Het is alleen erg jammer dat Alia O’Brien van Blood Ceremony nauwelijks ruimte heeft gekregen om Don’t Break The Curse te mogen inkleuren, al heeft die wel weer een fijne, donkere sfeer. Last but not least is de gave uitvoering van Yoko Ono’s Woman Of Salem. Op zich is het geen heel sterk nummer, maar de vertolking is dat wel, en dat komt vooral door de gastbijdrage van Rosalie Cunningham (Purson). Prima schijfje dus, ondanks dat ik de ‘neo’, van de neofolk nog steeds niet begrijp.

Tracklist:
1. Masks Of The Universe
2. Superstitious Currents
3. Tunnel At The End Of The Light
4. Woman Of Salem (Yoko Ono cover met Rosalie Cunningham)
5. Don’t Break The Curse (met Alia O’Brien)
6. Woman Of Salem (Yoko Ono cover met Rosalie Cunningham)(radio edit bonustrack)

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 15 juni 2013

Hexvessel - Iron Marsch EP
Reactie van ewing1 op 15-06-2013 om 14:36u

Niet gehoord,live wel ok.Unieke stem.EEUWIG zonde dat ie niet meer bij Code zit.Wat was(is) Resplendent Grotesque toch een fantastische cd!!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.