Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Children Of Bodom - Halo Of Blood
Jaar van release: 2013
Label: Nuclear Blast Records
Children Of Bodom - Halo Of Blood
Ik geef toe dat ik de hoop wat betreft Children Of Bodom een beetje had opgegeven na Hate Crew Deathroll. De latere platen waren weliswaar degelijk, maar verbleekten in vergelijking met het oudere werk. Het vuur leek verdwenen en songs klonken alsof ze op de automatische piloot waren geschreven. Des te wonderlijker is het dat deze 'kinderen' op Halo Of Blood ongegeneerd laten horen dat ze het niet verleerd zijn.

Deze plaat is simpelweg de beste cd die Children Of Bodom in jaren gemaakt heeft. Geen rare fratsen, overmatig keyboardgebruik of liedjes die niet beklijven. Niets van dat alles. Gewoon een sterke schijf die qua riffs en sound sterk doet terugdenken aan Follow The Reaper. Zelfs de productionele galm is meegenomen. De Finnen klinken bovendien een stuk frisser en vooral agressiever. Zo is het titelnummer een aaneenschakeling van blastbeats en flitsend gitaarwerk. Prachtig is ook de wijze waarop melodie aan hardheid gekoppeld wordt. Zoals tijdens het Nevermore-achtige begin van Bodom Blue Moon bijvoorbeeld. Een sterk nummer met een hoop fraaie melodieuze details en ijzersterk gitaarwerk.

Is Halo Of Blood dan een complete terugkeer? Ergens wel, maar dan met de ervaring die de heren door de jaren heen opdeden. Als het op songstructuren aankomt, valt er geen speld tussen te krijgen. Daarnaast is het prettig dat de gitaar het hoogste woord voert. Toetsenist Janne Warman levert weliswaar regelmatig een solo, maar is een stuk subtieler aanwezig. Enfant terrible Alexi Laiho durft in ieder geval weer eens terug te grijpen op het technische doch melodieuze gitaarwerk waar hij op de eerste vier albums goede sier mee maakte. Een wereldzanger is hij nooit geweest, maar zijn luidruchtige strot vormt al sinds Something Wild een onmisbaar element.

Als liefhebber van het eerste uur kan ik alleen maar tevreden zijn met de verrichtingen van het Finse gezelschap. Hoewel ik ook nu weer vrees voor de aangekondigde coversong van Roxette die de gelimiteerde versie 'siert', zijn de eigen tracks op dit goed geproduceerde album sterk genoeg om het vertrouwen in de band nieuw leven in te blazen. Nu maar hopen dat de groep deze frisheid weet te behouden.

Tracklist:
1. Waste Of Skin
2. Halo Of Blood
3. Scream For Silence
4. Transference
5. Bodom Blue Moon (The Second Coming)
6. The Days Are Numbered
7. Dead Man’s Hand On You
8. Damage Beyond Repair
9. All Twisted
10. One Bottle And A Knee Deep

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 8 juni 2013

Meer Children Of Bodom:

Children Of Bodom - Halo Of Blood
Reactie van Old Mhb op 08-06-2013 om 16:21u
Score: 8 / 100

Ik vind de cover niet zo geslaagd. Dan was Rebel Yell veel beter Nu eerst.Voor de rest heb ik altijd vand de band gehouden en hebben de mannen weer een topalbum afgeleverd.

Children Of Bodom - Halo Of Blood
Reactie van KoenM op 08-06-2013 om 18:08u

Dit is een review die verwachtingen schept. Deze week zeker eens luisteren!

Children Of Bodom - Halo Of Blood
Reactie van appie op 08-06-2013 om 20:22u
Score: 90 / 100

top album stuk agressiever dan hun andere recentere albums, die ik overigens ook zeer weet te waarderen

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.