Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
    22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Nyström (Katatonia) - 51
  • Casey Orr (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 61
  • David Vincent (Morbid Angel) - 61
  • Fletcher Dragge (Pennywise) - 60
  • Frank Thorwart (Tankard) - 59
  • Jack Nitzsche (The Rolling Stones)† - 89
  • Jeff "Mantas" Dunn (Venom) - 65
  • Mark Davis (Ugly Kid Joe) - 62
  • Mika Horiuchi (Falling In Reverse) - 40
  • Shavo Odadjian (System Of A Down) - 52
  • Vidar Helseth (Blood Red Throne) - 47
  • Vitaly Belobritsky (Psilocybe Larvae) - 52

Vandaag overleden:
  • Carl Albert (Vicious Rumors) - 1995
Review

Clutch - Earth Rocker
Jaar van release: 2013
Label: Weathermaker Music
Clutch - Earth Rocker
Eén van de origineelste stonerbands uit de jaren negentig is zonder twijfel Clutch. Maar ook nu is deze band nog zeer actief, met hun eclectische mix van hardrock, alternatieve metal, blues en andere traditionele invloeden uit het zuiden van de Verenigde Staten. Toch is het alweer vier jaar geleden dat Clutch voor het laatst een album uitbracht. De meest recente, From Beale Street To Oblivion (2007) en Strange Cousins From The West (2009) waren zeker niet onaardig, maar nogal bleekjes in vergelijking met het vroegere materiaal. Hoe verhoudt de nieuwe telg zich tot de rest van de omvangrijke discografie? De voorkant met het sciencefictionachtige indiaanse opperhoofd is in ieder geval veelbelovend, al helemaal in combinatie met de toepasselijke albumtitel: Earth Rocker.

Het eerste dat opvalt aan deze tiende plaat van Clutch is zonder twijfel het uitstekende uitgeklede geluid. Producer Machine, die eerder al aan Clutch’s Blast Tyrant (2004) werkte, heeft Earth Rocker een knisperende, heldere mix gegeven. Hierin kunnen de instrumenten en de vocalen van zanger Neil Fallon duidelijk onderscheiden worden. De riffs ronken. Ze hebben genoeg impact, zonder dat ze benadrukt worden. De mix is uitstekend voor het elftal van korte, maar zeer krachtige composities.

Als liedjesschrijvers hebben de leden van Clutch zichzelf overtroffen. Voorheen kende de muziek van de band uitgesponnen passages met excentrieke geluiden uit onverwacht hoek, bijvoorbeeld die van Amerikaanse volksmuziek. Earth Rocker herbergt deze invloeden eveneens, maar op een subtielere wijze. Ze zijn duidelijker geïncorporeerd in korte, maar zeer pakkende nummers. Het klinkt alsof Clutch zichzelf opnieuw heeft uitgevonden door in de liedjes te knippen totdat ze bij de essentie van hun authentieke geluid zijn gekomen. Het resultaat zijn beknopte up-tempo rock-'n-roll-nummers, die echter zo aanstekelijk zijn en onderling zo veel variatie vertonen dat Earth Rocker geen moment verveelt.

De aanstekelijkheid van de composities is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan vocalist Fallon. In ieder nummer probeert hij de teksten, die bol staan van hilariteit, te vertolken door zelfverzonnen personages. Met als resultaat dat Fallon de ene keer klinkt als een melancholische blues-zanger, de andere keer als een dolgedraaide predikant. Vele zangers in het stoner-circuit zullen de flexibiliteit en het volume van zijn stem benijden. Luister alleen al naar de opener, het gelijknamige Earth Rocker: je weet dan meteen wat ik hier bedoel.

Anno 2013 is Clutch nog net zo relevant als in de jaren negentig. Earth Rocker is een bijzonder onderhoudende plaat geworden, met een doeltreffend uitgekleed geluid en misschien wel het beste dat deze band in de 21ste eeuw heeft uitgebracht. Earth Rocker zal de geschiedenis ingaan als een blauwdruk hoe een stonerband zich op succesvolle wijze opnieuw kan uitvinden.

Tracklist:
1. Earth Rocker
2. Crucial Velocity
3. Mr. Freedom
4. D.C. Sound Attack!
5. Unto The Breach
6. Gone Gold
7. The Face
8. Book, Saddle And Go
9. Cyborg Bette
10. Oh, Isabella
11. The Wolf Man Kindly Requests...

Score: 88 / 100

Reviewer: Kees
Toegevoegd: 6 april 2013

Clutch - Earth Rocker
Reactie van Rob op 06-04-2013 om 12:45u

Live 'n Ready van UFO kon ik niet vinden in hun discographie.

Clutch - Earth Rocker
Reactie van Bastiaan op 06-04-2013 om 15:23u
Score: 82 / 100

Geweldige plaat van Clutch, misschien wel de beste die ze ooit hebben gemaakt.

Clutch - Earth Rocker
Reactie van Ferry_76 op 06-04-2013 om 16:49u
Score: 85 / 100

Zeker één van de betere, al blijft from beale street to oblivion toch mijn favoriet.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.