Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 23-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian Hector (Ahab) - 50
  • Elwood Francis (ZZ Top) - 65
  • Johan Längqvist (Candlemass) - 63
  • Keith Moon (The Who)† - 80
  • Mike Clink (producent) - 74

Vandaag overleden:
  • Joey LaCaze (Eyehategod) - 2013
Review

Long Distance Calling - The Flood Inside
Jaar van release: 2013
Label: Superball Music
Long Distance Calling - The Flood Inside
Iedere liefhebber van postrock/metal kent ze wel. Long Distance Calling was een instrumentaal gezelschap dat af en toe een gastzanger uitnodigde. De nadruk ligt op ‘was’ dus. Vorig jaar verliet mede-oprichter Reimut van Bonn de band en zagen de overige leden hun kans schoon om de zaken anders aan te passen. Zodoende mocht Martin Fischer de ontstane functie achter de microfoon invullen. Het zal slikken zijn voor de trouwe fans, want de muziek kon tot op heden prima zonder zanger. Toch mag gezegd worden dat Fischer het prima doet bij zijn nieuwe werkgever.

Mijn kritiek ligt dan ook helemaal niet bij Martin Fischer, maar eerder de houding van de band. Naar eigen zeggen staan de woorden stagnatie, formules en verwachtingen niet in hun woordenboek. Met uitzondering van flink wat meer zangpartijen, volgt dit kleine, metalen broertje van Pink Floyd de bekende weg en krijgen de fans bijna precies datgene wat ze verwachten. Stagnatie is een woord met een negatieve context, maar dat is nergens voor nodig! De muziek van Long Distance Calling is altijd prettig geweest. Stagnatie van kwaliteit mag hier dan ook rustig gezien worden als het handhaven van kwaliteit. Het wereldrecord honderd meter sprint zal ooit niet meer verbeterd kunnen worden. Het betekent echter niet dat de atleten dan ineens niet meer goed zijn.

Long Distance Calling doet waar het goed in is, en dat is prachtige muzikale landschappen creëren. Het is echter niet zo briljant om tot legendes als Pink Floyd of Tool gerekend te mogen worden, maar onverdienstelijk is het allerminst. De band komt ook op The Flood Inside met prachtige melodieën, uitgesponnen stukken en sterke wisselingen in dynamiek en snelheid. Voor postrock/metalbegrippen is de muziek erg uitbundig, maar toch blijft de, voor het genre, typische atmosfeer intact. De plaat is in elk geval erg degelijk, maar heeft naast een aantal sterke ook middelmatige momenten. Het positieve gevoel overheerst.

Tracklist:
1. Nucleus
2. Inside The Flood
3. Ductus
4. Tell The End
5. Welcome Change
6. Waves
7. The Man Within
8. Breaker

Score: 78 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 20 maart 2013

Meer Long Distance Calling:

Long Distance Calling - The Flood Inside
Reactie van King of Beer op 29-03-2013 om 06:05u
Score: 75 / 100

De zang verpest behoorlijk grotendeels de goeie muziek dus daarom geen hoge punten voor deze band die hiervoor toch wel wat pareltjes heeft afgeleverd.

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.