Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Clemens "Botis" Frank (Disillusion) - 42
  • Cliff Williams (AC/DC) - 76
  • Dick Wagner (Alice Cooper)† - 83
  • Henri "Henkka" Pirkkalainen (Excalion) - 42
  • Mamen Castaño (Arwen) - 49
  • Mappe Björkman (Candlemass) - 61
  • Steven Verstuyft (Consensus) - 57
  • Tim Skold (Shotgun Messiah) - 59
  • Timo Honkanen (Battlelore) - 46
  • Tom Englund (Evergrey) - 52
Review

D.A.M. - Inside Out (re-release)
Jaar van release: 2012
Label: Divebomb Records
D.A.M. - Inside Out (re-release)
In mijn recensie van Human Wreckage liet ik al doorschemeren dat D.A.M. tot meer in staat moest zijn. In ieder geval meer dan op dat aardige doch niet opzienbarende thrashalbum. De kwaliteit van deze Britse band komt namelijk echt naar boven op Inside Out. Het album verscheen oorspronkelijk in 1991 en kon vanwege het veranderende tijdsbeeld geen potten meer breken. Maar door deze keurige heruitgave blijkt dat Destruction And Mayhem wel degelijk geweldige en originele muziek kon fabriceren.

Ten eerste is daar de sterk verbeterde productie. Inside Out klinkt ondanks de leeftijd als een klok. Het gitaarwerk spettert aan alle kanten en de kraakheldere sound geeft de muziek veel meer body. Belangrijker is de vooruitgang in het songmateriaal. Tijdens beluistering is bijna niet voor te stellen dat deze band verantwoordelijk was voor Human Wreckage. Stond die plaat vol met ietwat generieke thrash, deze tweede schijf is stukken progressiever, donkerder en harder. Bovendien blijkt hier veel sterker dat de bandleden kunnen spelen, want de complexe structuren vereisen regelmatig een hoogontwikkelde speltechniek.

Gold op het debuut Overkill nog als lichtend voorbeeld. Op Inside Out jaagt D.A.M. veel meer een eigen sound na. Nog steeds duiken er wel wat bekende riffs op, maar de muzikanten doen in ieder geval moeite om er een eigen draai aan te geven. Met succes, want nummers als Winter's Tear en The Innocent One barsten uit hun voegen van de gave gitaarpartijen. Zanger Jason McLoughlin heeft tevens wat zangles gehad, waardoor hij afwisselender en furieuzer uit de hoek komt. De sound van de band is al met al ook een stuk melodieuzer en afwisselender.

Was deze plaat een aantal jaren eerder verschenen, dan hadden we het nu misschien over een bekende klassieker gehad. Maar ook zonder die status is het een beresterke schijf. Een schijf die zich zeker kan meten met de beste albums van Britse medestrijders als Onslaught, Sabbat, Deathwish en Pariah. Complimenten voor Divebomb Records dat deze heren op waarde wist te schatten. Dit soort flitsende en technische thrash is nu immers bijna uitgestorven.

Tracklist:
1. Man Of Violence
2. House Of Cards
3. Appointment With Fear
4. Winter's Tear
5. The Innocent One
6. My Twisted Mind
7. No Escape
8. Beneath Closed Eyes
9. Inside Outro

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 5 januari 2013

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.