Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Midjonno Prog
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
Kalender
Vandaag jarig:
  • Caroline Westendorp (The Charm The Fury) - 37
  • Christo Hummels (Beyond The Black) - 42
  • Edyta Bartosiewicz - 61
  • Eric Serre (Syrens Call) - 54
  • Guido de Jongh (Devious)† - 44
  • Jason Bittner (Shadows Fall) - 56
  • Lee Morris (Paradise Lost) - 56
  • Mick Cocks (Rose Tattoo)† - 71
  • Moshe Brakha (fotograaf) - 79
  • Rubén Villanueva (Ebony Ark) - 44
  • Tony Kaye (Yes) - 80
Review

Impending Doom - Beyond the Altar of Obscurity: A Decade in Blasphemy
Jaar van release: 2003
Label: Voice Of Life Records
Impending Doom - Beyond the Altar of Obscurity: A Decade in Blasphemy
Dit is niet het nieuwe album van de Duitse cult-band, maar een dubbel-cd compilatie ter ere van het 10-jarige bestaan. Voor de lezers die nog niet bekend zijn met Impending Doom: de band brengt al een aantal jaren redelijk sterk en gevarieerd black/thrash materiaal uit, al verscheen het eerste album, "Caedes Sacrilegae", pas in 1997. Het jaar daarop verscheen het agressieve "Signum of Hate", gevolgd door "Apocalypse III" in 2001. Daarnaast heeft de band verscheidene demo-tapes en 7" op z'n naam staan, waarmee de band in eigen land en in mindere mate de internationale underground een sterke reputatie op heeft gebouwd.

Het siert de band en het label dat men niet heeft gekozen voor een soort best-off compilatie met daarop uitsluitend materiaal van de drie studioalbums. "Beyond the Altar of Obscurity" bevat voornamelijk materiaal dat voor laatkomers inmiddels al niet meer te vinden is. Zo komen gere-masterde versies van demotracks voorbij, evenals een aantal live-nummers. Voor liefhebbers van Impending Doom is de dubbel-cd, met z'n verzorgde boekje (inclusief uitgebreide discografie) en veelheid aan zeldzaam materiaal, een must-have.

Probleem is dat dat waarschijnlijk ook de enige doelgroep is waaraan deze compilatie besteed is. Als middel om Impending Doom te leren kennen, maakt "Beyond the Altar of Obscurity" een beetje een halfbakken indruk. De wisseling in geluidskwaliteit tussen goed geproduceerde studio-nummers, matig klinkende live-nummers en redelijk slecht klinkende rehearsal tracks, zullen voor de meeste lieden moeilijk te verteren zijn. Na de eerste vier goed geproduceerde nummers, komen de rehearsal tracks "Obscure Funeral" en "Burn the House of God" bijvoorbeeld als een koude douche aan. Het contrast in geluidskwaliteit is erg groot. Zoals ik al onder aandacht bracht, zal de doorgewinterde Impending Doom liefhebber hier maling aan hebben (mits ze het materiaal al niet in hun bezit hebben natuurlijk), maar als nieuwkomer zou ik toch gewoon voor het derde album "Apocalypse III" gaan.

Daarbij komt dat het aantal covers behoorlijk hoog is, met kwalitatief wisselende uitvoeringen van Slayer's "Raining Blood", Darkthrone's "Cromlech", Morbid Angel's "Chapel of Ghouls" en "Hellhammer" van Celtic Frost. Ook hiervoor geldt dat dit mooi is voor de fans, maar voor derden nauwelijks relevant.

Mijn mening over deze compilatie zal inmiddels wel duidelijk zijn. Vanwege de cult/underground-positie van Impending Doom is deze plaat alleen voor een zeer exclusief publiek van belang, en raad ik nogmaals geïnteresseerden aan een van de studioalbums te proberen. Niettemin is "Beyond the Altar of Obscurity" een zeer verzorgd, uitgebreid archief van ruim over de twee uur aan 'obscuur' materiaal. Ik wou dat meer bands zoiets uitbrachten.

Tracklist CD1:
1. Dead But Dreaming
2. The Great Pale Hunter
3. Blood Praised Agony
4. Headshot Christ
5. Raining Blood
6. Obscure Funeral
7. Burn the House of God
8. Cromlech
9. Sumerian Awakening
10. Chapel of Ghouls
11. Armageddon Tales
12. Draculs Passion By the Light of the Full Moon
13. Hellhammer
14. Dethroned Emperor

Tracklist CD2:
1. Caedes Sacrilegea
2. Aeon of Dreams
3. Be My Blood of the Night
4. Screams of a Raven
5. Funeral Pile - My Throne of Fire
6. Pagan Fires
7. Nosferatu
8. With Hate and Impurity
9. Soulbrothers
10. My Goddess
11. Downfall of God
12. Infernal Bleeding
13. Black Prophecy
14. The Beginning

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 22 juli 2003

Meer Impending Doom:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.