Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Coilguns / Kunz - Split EP
Jaar van release: 2011
Label: Pelagic Records

Coilguns / Kunz - Split EP

Origineel is het wel, nuttig is het niet. Deze plaat kreeg ik opgestuurd in een diepvrieszakje met het opschrift 125/150. Gelimiteerde oplage? Een houdbaarheidsdatum is het in ieder geval niet. Laten we maar overgaan naar de houdbaarheid van de muziek zelf.

Terwijl ik de cd-speler zijn werk laat doen, vertelt het bijgeleverde A4'tje me dat zowel Coilguns als Kunz uit bandleden van The Ocean bestaat. Fans van deze band zullen ongetwijfeld gelijk geïnteresseerd zijn, maar dat is in dat opzicht ijdele hoop. Behalve hier en daar wat herkenbare songstructuren en riffjes, klinkt Coilguns totaal anders.

Coilguns opereert namelijk vanuit een totaal ander paradigma. En dit valt het best te omschrijven als technische punk/hardcore. Dat klinkt misschien als een tegenspraak, maar is het in dit geval niet. Met regelmaat stromen namelijk referenties aan The Dillinger Escape Plan uit de speakers. Helaas moet wel gezegd worden dat het niveau van die Amerikanen nergens wordt gehaald door deze Zwitsers en in dat opzicht is dit dan ook niet meer dan een leuk tussendoortje. Leuk genoeg om eens uit te proberen hoor, dat dan weer wel.

Na drie tracks is Coilguns uitgeramd en wordt het stokje doorgegeven aan Kunz. Dat is muzikaal ook duidelijk te horen want Kunz tapt uit een totaal ander vaatje. Allereerst wordt er maar eens flink op de rem getrapt. Verder krijgt de vrij cleane basgitaar hier ruimschoots de mogelijkheid om de aandacht naar zich toe te trekken. En dat is het meest interessante aan dit deel van de schijf. Het 'sludget' een lekker eind in de rondte. Kunz heeft net de pech dat dit hoekje nogal bezet is momenteel en het is hard werken om boven het maaiveld uit te komen. Daar lijkt het helaas enigszins de mist in te gaan tot ineens die bassriff van track zes Apnea binnenrolt. Zoals de titel al suggereert word je ramrecht uit je nachtrust gerukt. De enorm lekkere, trage groove delft echter het onderspit als de vaart er onverwachts ingaat.

Ook Kunz is een aardig probeersel, maar weet geen echte indruk te maken. Het is te divers en net iets te experimenteel. Potentie heeft deze richting van de ritmesectie van The Ocean wel degelijk. De nieuwsgierigheid naar nieuw materiaal is hiermee zeker gewekt, maar er moest maar eens wat geschaafd en gesleuteld worden daar in dat oefenhok in Zwitserland. En een tip aan het adres van Robin Staps (het brein achter The Ocean en tevens eigenaar van het label, maar niet terug te horen op deze plaat), slinger niet zomaar alles van vriendjes de wereld in.


Coilguns:
1. Mastoid
2. Phersu
3. Kachinas

Kunz:
4. Flow
5. Apnea
6. Flush
7. What Makes Me Sleep (feat. Mike Pilat)

Score: 69 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 22 september 2011

Meer Coilguns / Kunz:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.