Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
    27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire)† - 104
  • Fabio Carta (Chaoswave) - 47
  • Jürgen Steinmetz (Silent Force) - 55
  • Kenneth Olsen (Syrach) - 53
  • Ørjan Setvik (Syrach) - 48
  • Raul Puente (Mistweaver) - 51
  • Sean Kinney (Alice In Chains) - 60
  • Sean Reinert (Cynic)† - 55
  • Vincent Price (acteur)† - 115
  • ZP Theart (Dragonforce) - 51
Review

Nae' Blis - Sketches Of Reality
Jaar van release: 2007
Label: Northern Silence Productions
Nae' Blis - Sketches Of Reality
Het hele ‘suicidal black metal’ genre is de afgelopen jaren zo enorm overbevolkt geraakt door puisterige pubers in een identiteitscrisis die allerhande slaapkamerprojecten opstartten, dat het steeds moeilijker wordt om het kaf van het koren te scheiden. De enorme hoeveelheid aan troep die jaarlijks binnen dit genre verschijnt, doet immers zelfs de meest tolerante metalfan in een depressie storten. Gelukkig zijn er ook albums die ruimschoots boven de grijze middenmoot uitsteken.

Sketches Of Reality, het tweede album van het Zweedse Nae’ Blis, is daar een prima voorbeeld van. Hoewel het album alweer een aantal jaren oud is, is het een plaat die ik nog steeds met enige regelmaat uit de kast trek. Met vier nummers en een totale lengte van ruim vijftig minuten voldoet Sketches Of Reality qua gemiddelde songlengte aan de norm in het genre. Toch gebeurt er in die vier nummers veel meer dan gebruikelijk, want hoewel Nae’ Blis ook gebruik maakt van de kracht van repetitie, laten de nummers toch genoeg ideeën en veranderingen horen om ook op de langere termijn interessant te blijven.

Het is met name het soepele en melodieuze gitaarwerk dat ervoor zorgt dat Nae’ Blis meer indruk weet te maken dan veel genregenoten. Opener Distorted Mind komt nog wat traag op gang, maar ontpopt zich uiteindelijk tot een sfeervol, melancholisch nummer met stemmig, melodieus gitaarwerk en subtiel ingezette ondersteunende keyboards. The Curse Of Evolution bevat zelfs een aantal memorabele melodielijnen die zich direct in het hoofd van de luisteraar weten te nestelen.

Een minpuntje aan het album vind ik de vocalen van Magnus Wohlfart, die overtuiging lijken te missen. Juist dit genre leent zich voor extreme zang – hysterisch gekrijs, schizofreen gesnik – als het maar met overtuiging wordt gebracht. De zang op Sketches Of Reality klinkt voor mijn gevoel grotendeels net iets te mat. Vreemd genoeg klinkt alleen afsluiter No Purpose In Life qua vocale prestaties indrukwekkend. Het kan dus wel! Nae’ Blis komt echter het best tot zijn recht in langgerekte, instrumentale passages, die overigens in groten getale op het album te vinden zijn.

Al met al is Sketches Of Reality dan ook geen meesterwerk, maar wel een album dat door zijn vakmanschap opvalt in dit genre. Bovendien is het een plaat die ook na meerdere luisterbeurten blijft boeien. Liefhebbers van dit genre zullen dan ook zeker uit de voeten kunnen met deze plaat.

Tracklist:
1. Distorted Mind
2. The Curse Of Evolution
3. Sketches Of Reality
4. No Purpose In Life

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 augustus 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.