Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Samael - Lux Mundi
Jaar van release: 2011
Label: Nuclear Blast Records

Samael - Lux Mundi

Na de wat teleurstellende vorige twee releases mag Samael met recht een compliment krijgen voor deze nieuwe release. Het Zwitserse kwartet heeft de kritiek van de afgelopen jaren blijkbaar ter harte genomen en hieruit wijze lessen getrokken. Zij vonden zelf eigenlijk ook wel dat Above (2009) een overbodig agressief album was. Dat was natuurlijk een uit de bocht gevlogen reactie op de te gelikte en net wat te gepolijste release uit 2007, Solar Soul. Maar de boodschap is overgekomen en de heren hebben zich herpakt.

Dat is gelijk bij het openingsnummer Luxferre al duidelijk. Dat klinkt namelijk veel organischer en natuurlijker dan die eerdergenoemde releases. Fans van het afgelopen decennium hoeven zich heus geen zorgen te maken dat de elektronica ineens in de open haard gegooid is hoor! Nee, verre van. Hie worden de synths veel effectiever ingezet. Samael heeft namelijk de perfecte blend gevonden tussen hun black metal ten tijde van Passage (1996), met de elektronica van de laatste jaren. Alleen ligt dat nu veel functioneler en minder prominent in de mix; een goede zaak.

Want daarmee is er ook meer ruimte gekomen voor de agressieve black-metalsound van weleer. Voeg daar de veel natuurlijker klinkende drums aan toe en je krijgt een beeld van hoe Lux Mundi klinkt. Alleen al die kick die op de achtergrond lekker doorrolt zorgt voor een heerlijk ranzig en smerig oldschool gevoel, zonder overigens gedateerd te klinken. Daarnaast is natuurlijk Vorph's 'Steinkohlenenglish'-zang nog steeds een van de kenmerkende factoren. Samael is wat dat betreft een van de weinige bands die wegkomt met een brakke Duitse uitspraak. Al lijkt het wel of 'ie een cursusje Engels heeft gevolgd. Gelukkig klinkt hij nog altijd even bezwerend als altijd.

De echte fans wisten dit alles uiteraard want die hadden eind vorig jaar de ep Antigod al wel opgepikt. Het gelijknamige nummer vinden we terug op nummertje vier in de tracklist en het is precies die sound die we op de rest van het album ook te horen krijgen. Maar voordat daarmee de voorbarige conclusie getrokken wordt dat het tempo (te) laag ligt, moeten we in ieder geval even twee nummertjes verderop luisteren: The Shadow Of The Sword. Daar wordt gelukkig ook nog flink doorgerost. Ook qua snelheid dus veel afwisseling en daarmee is de diversiteit gewaarborgd, zonder aan herkenbaarheid te verliezen.

Lux Mundi, dat grofweg naar 'wereldlicht' vertaalt (vanuit het Latijn), klinkt namelijk nog steeds (zoals we van Samael gewend zijn) zwaar, rond, satanisch en vooral erg lekker. Samael heeft zichzelf opnieuw uitgevonden en zal zowel fans van het eerste uur als die van de laatste jaren kunnen verenigen met deze nieuwe schijf.

Tracklist:
1. Luxferre
2. Let My People Be!
3. Of War
4. Antigod
5. For A Thousand Years
6. The Shadow Of The Sword
7. In The Deep
8. Mother Night
9. Pagan Trance
10. In Gold We Trust
11. Soul Invictus
12. The Truth Is Marching On

Score: 85 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 15 april 2011

Meer Samael:

Samael - Lux Mundi
Reactie van Dinant B op 15-04-2011 om 17:03u
Score: 90 / 100

Eindelijk weer een goed album van deze heren en weer een goede reden om ze live te zien tijdens Elsrock (27 aug.2011

Samael - Lux Mundi
Reactie van Veer op 18-04-2011 om 10:27u

mooie hoes!

Samael - Lux Mundi
Reactie van Quarlon op 06-07-2011 om 20:33u
Score: 80 / 100

Goede cd maar ik vind het, wel wat entoning eerlijk gezegd. wat meer afwisseling had zeker geen kweaad gekund. Degelijke cd. Niets meer en niets minder

Samael - Lux Mundi
Reactie van heinz op 22-09-2011 om 21:03u
Score: 90 / 100

sie haben es wieder geshafft...eine hammer platte !!
ein bissel wie passage, geil !!
drei mal daumen hog

Samael - Lux Mundi
Reactie van Luc Teugels op 09-09-2013 om 19:22u

BTW Passage is ook een schitterend album.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.