Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Oceans Of Sadness - The Arrogance Of Ignorance
Jaar van release: 2008
Label: Scarlet Records
Oceans Of Sadness - The Arrogance Of Ignorance
Ik roep het al jaren, maar lijk ook al jaren roepende in de woestijn: Oceans Of Sadness is een van de meest innovatieve en originele bands die onze zuiderburen hebben voortgebracht. Hoewel het debuutalbum For We Are veelbelovend, maar nog niet heel consistent was uitgewerkt, overtuigt deze band sindsdien met een aantal ijzersterke albums op rij. Toch heeft Oceans Of Sadness vreemd genoeg nooit aanspraak kunnen maken op een groot label, terwijl de muziek toch interessant genoeg is om een enorm breed scala aan metalfans aan te moeten spreken.

Daarom verscheen het alweer uit 2008 stammende, meest recente album van deze band dan ook via het relatief onbeduidende Scarlet Records. Persoonlijk begrijp ik er niets van dat labels als Candlelight en Indie Recordings – die toch normaal gesproken een neusje hebben voor kwalitatief goede, origineel uit de hoek komende bands – in dit geval hebben liggen slapen. Ook The Arrogance Of Ignorance is namelijk weer een heerlijk album geworden, waarop moeiteloos invloeden uit black, death, gothic en doom metal tot een smaakvol en mooi uitgewerkt geheel zijn gesmeed.

Het is goed te horen dat deze band inmiddels jarenlange ervaring heeft opgebouwd, want de nummers klinken nog soepeler dan voorheen. En dat is knap, gezien het enorm brede scala aan invloeden dat Oceans Of Sadness hanteert. Opener Roulette, met haar tegendraadse ritmes, pakkende ‘hooks’, gelikt gitaarwerk en afwisselende zang is al een uitstekend voorbeeld hiervan. Met frontman Tijs Vanneste heeft deze band sowieso een geweldige troef in handen, want hij wisselt zeer overtuigend tussen cleane zang, grunts en felle krijszang. Ook van stijlvolle nummers als Subconscious (met een fijn gastoptreden van Diablo Swing Orchestra-zangeres Annlouice Loegdlund) en het melodieuze, ietwat melancholische In The End straalt een buitengewone professionaliteit uit.

Eigenlijk is het enige nummer dat ietwat tegenvalt het wat slome Some Things Seem So Easy. Gelukkig revancheert de band zich direct met het krachtige en opzwepende The Weakest Link, dat een van de sterkste nummers op dit album is. Hoewel uiteindelijk ietsje minder dan zijn voorgangers, voegt Oceans Of Sadness met The Arrogance Of Ignorance opnieuw een sterk album aan haar indrukwekkende oeuvre toe. Het album is origineel en – belangrijker - zit compositorisch gezien uitstekend in elkaar. Onlangs verscheen het persbericht dat Oceans Of Sadness het voor gezien houdt. Het is een spijtig besluit, maar met dit album sluit de band haar carrière op een waardige manier af.

Tracklist:
1. Roulette
2. Self-Fulfilling Prophecy
3. Subconscious
4. Some Things Seem So Easy
5. The Weakest Link
6. Between The Lines
7. In The End
8. From Then On
9. Failure
10. Hope

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 maart 2011

Oceans Of Sadness - The Arrogance Of Ignorance
Reactie van Smetsar op 16-03-2011 om 18:10u
Score: 95 / 100

Een van de beste Belgische, zoniet hét beste, albums ooit verschenen! Heerlijke band, jammer dat ze er mee ophouden!

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.