Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Ragnarok - Collectors Of The King
Jaar van release: 2010
Label: Regain Records
Ragnarok - Collectors Of The King
Hoewel de Noorse blackmetalformatie Ragnarok al ruim vijftien jaar actief is en een aantal prima albums heeft afgeleverd, ben ik pas écht fan geworden door het in 2004 verschenen, ijzersterke Blackdoor Miracle. Niet alleen omdat de band op dat album met nieuwe frontman Høst (Taake) een extra troef in handen had, maar vooral vanwege de krachtige composities, de felheid van het materiaal en de sterke zanglijnen die uitnodigen tot luidkeels meekrijsen. Die elementen maakten van Blackdoor Miracle dan ook een memorabel album dat ik nog steeds met veel plezier draai.

De band is niet over een nacht ijs gegaan voor de opvolger van die plaat, want Collectors Of The King (het zesde album van Ragnarok tot op heden) verscheen pas vorig jaar. Het heeft dus maar liefst zes jaar geduurd voordat dit album eindelijk in de schappen lag. En dat niet alleen: van de line-up van het vorige album is welgeteld één bandlid over: de drummer. Dat belooft in eerste instantie dus niet veel goeds, maar opmerkelijk genoeg is Collectors Of The King een verrassend samenhangend album geworden.

Na het wat overbodige intro Resurrection maakt Ragnarok met het dreigende en groovende Stabbed By The Horns direct duidelijk waar men anno 2010 voor staat. Het is een krachtig blackmetalnummer met vakkundig drumwerk en uitstekende riffs. Ook de nummers In Honour Of Satan (met lekker chaotische, Glorior Belli-achtige riffs) en het enorm groovende titelnummer weten te overtuigen. Het is duidelijk dat deze band haar kunstje behoorlijk goed beheerst en in staat is om een potje venijnige black metal te produceren.

Toch ben ik al met al een beetje teleurgesteld in deze opvolger van Blackdoor Miracle. Hoewel de stijl grotendeels hetzelfde is gebleven en ook de nieuwe gitaristen bij tijd en wijle heerlijk giftige riffs uit de mouw schudden, zijn de nummers op dit album toch wat minder beklijvend en krachtig dan die op zijn voorganger. Bovendien legt nieuwe frontman Hans Fyrste (wiens strot ook wat zacht in de mix staat) het duidelijk af tegen de ijzige krijsen van Høst. Misschien waren mijn verwachtingen na zes jaar dan ook iets te hooggespannen, maar uiteindelijk is Collectors Of The King toch een stapje terug voor deze band. Liefhebbers van old school black metal met een krachtige productie zullen hier zeker genoeg van hun gading op vinden, maar ik blijf achter met het gevoel dat de band beter kan.

Tracklist:
1. Resurrection
2. Stabbed By The Horns
3. Burning The Earth
4. In Honour Of Satan
5. Collectors Of The King
6. Eternal Damnation
7. The Ancient Crown Of Glory
8. May Madness Hunt You Down
9. Wisdom Of Perfection

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 maart 2011

Ragnarok - Collectors Of The King
Reactie van Een Metalfan op 03-03-2011 om 17:34u
Score: 75 / 100

Eens met het review, Blackdoor Miracle was een meesterlijke plaat!
Dit is inderdaad een stapje terug.

Ragnarok - Collectors Of The King
Reactie van Skyfire op 13-03-2011 om 21:28u
Score: 88 / 100

Ben het niet met je eens. Vind deze plaat veel sterker dan Blackdoor Miracle, hoewel ik die plaat pas ben gaan luisteren nadat ik deze had grijsgedraaid

CotK is al een tijdje uit ten slotte, heb hem al bijna een jaar (-;

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.