Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amanda Somerville (Trillium) - 47
  • David Shankle (Manowar) - 64
  • Doogie White (Michael Schenker Group) - 66
  • Ed Warby (Gorefest) - 58
  • Eric Knutson (Flotsam And Jetsam) - 61
  • Felipe Andreoli (Angra) - 46
  • Florian Müller (Dew-Scented) - 50
  • Iain Finlay (Running Wild) - 63
  • Janne Tolsa (Tarot) - 56
  • Jeroen "Jerre" Vingerhoed (Axamenta) - 41
  • Mark Kelson (The Eternal) - 50
  • Martin Kearns (Bolt Thrower)† - 49
  • Sakurai Atsushi (Buck-Tick)† - 60
  • Warrel Dane (Nevermore)† - 65
  • Wolfgang Koch (Visions Of Atlantis) - 48

Vandaag overleden:
  • LG Petrov (Entombed) - 2021
  • Peter Banks (Yes) - 2013
  • Stanley Kubrick (regisseur) - 1999
Review

The Wretched End - Ominous
Jaar van release: 2010
Label: Candlelight Records
The Wretched End - Ominous
Hoewel The Wretched End een nieuwe band aan het front is, zijn de leden zeker geen onbekenden in de extreme metalscène. Sterker nog: de line-up van deze band schept hoge verwachtingen. Zo neemt Samoth (Emperor) de gitaarpartijen voor zijn rekening. Hij wordt aangevuld door Nils Fjellström (ex-Dark Funeral), die de plaat vakkundig dichttimmert, en Cosmo (onder andere Mindgrinder) die naast gitaar ook de bas en grunts verzorgt. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Ominous behoorlijk strak klinkt. De vraag is echter ook of de band voldoende capaciteit heeft om op te vallen in de stroom aan death / thrash releases van de laatste jaren.

Met het superstrakke Red Forest Alienation schiet de band in ieder geval uitstekend uit de startblokken. Door de genadeloos hakkende riffs, het bij vlagen haast mechanische drumwerk, en de lompe, ietwat hese grunt van Cosmo komt dit nummer uitstekend tot zijn recht. Muzikaal gezien tapt de band uit hetzelfde straatje als ook Zyklon en het eerder genoemde Mindgrinder. De nadruk ligt op felle, staccato riffs met weinig ruimte voor melodieus soleerwerk. Dat wordt nog eens benadrukt door de zware, maar ook ietwat droge productie. Tijdens het donkere, slepende Numbered Days duiken ook nog wat lichte Satyricon-invloeden op (in de vorm van de tegendraadse riffs). Stuk voor stuk vette nummers die laten horen hoe moderne death / thrash metal anno 2010 dient te klinken.

Toch heb ik één groot probleem met The Wretched End. Muzikaal gezien staat Ominous als een huis. Ieder nummer klinkt vet, agressief en krachtig. Bovendien weten deze heren wat ze doen en beheersen ze hun instrumenten. Het grootste nadeel is echter dat ook na meerdere luisterbeurten de nummers te veel op elkaar blijven lijken. Uiteindelijk zorgt dat ervoor dat Ominous weliswaar vol vette nummers staat, maar dat de onderlinge inwisselbaarheid te groot blijft. De enige nummers die echt opvallen, zijn het eerder genoemde Red Forest Alienation, Numbered Days en het Behemoth-achtige The Juggernaut Theory. Als de heren dan ook aan deze onderlinge inwisselbaarheid zouden werken, zou de opvolger pas écht een knaller kunnen worden.

Tracklist:
1. Intro
2. Red Forest Alienation
3. The Armageddonist
4. Last Judgement
5. Of Men And Wolves
6. Numbered Days
7. With Ravenous Hunger
8. Fleshbomb
9. Human Corporation
10. Residing In Limbo
11. The Juggernaut Theory
12. Zoo Human Syndrome

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 december 2010

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.