Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Nostradameus - Illusion's Parade
Jaar van release: 2009
Label: AFM Records
Nostradameus - Illusion's Parade
Het Zweedse Nostradameus is één van de vele redelijk anonieme bands die ondanks hard werken nooit echt de grote grijze massa zijn ontstegen. In mijn recensie van de in 2007 verschenen voorganger Pathways concludeerde ik al dat de melodieuze power metal met een agressief randje weliswaar leuk klinkt voor een zonnige zomerdag, maar de concurrentie met de grote namen in het genre geen moment aankan. De band heeft zich echter niet laten ontmoedigen en blikte met Illusion’s Parade eind 2009 alweer het zesde album tot op heden in. Aan mij de taak om te horen of de heren progressie hebben geboekt.

Het resultaat blijkt behoorlijk mee te vallen. Hoewel het vrij potsierlijke artwork in eerste instantie nog niet veel goeds doet beloven, schiet Nostradameus voortvarend uit de startblokken met twee prima nummers, Walk Of Pain en The Art Of Deception, die beide gekenmerkt worden door lekker melodieuze, herkenbare refreinen en een strak tempo. Bovendien heeft Nostradameus met zanger Freddy Persson een verdienstelijke zanger in de gelederen. Bij het vorige album viel het me nog niet zo op, maar op Illusion’s Parade doet zijn zang me meerdere malen aan Matt Barlow van Iced Earth denken. Er zijn ergere zangers om mee vergeleken te worden, lijkt mij dan ook.

De productie is stevig en de band lijkt een steeds betere balans te vinden tussen melodieuze en agressievere passages, waardoor Nostradameus op Illusion’s Parade de aandacht van de luisteraar beter weet vast te houden dan op zijn voorganger. Zo wordt een nummer als Eclipse Ov The Suncult gekenmerkt door lekker hakkende, bij vlagen haast thrashy riffs, maar schakelt de band net zo gemakkelijk over naar een melodieus refrein en een mystieke, kalme tussenpassage. Toch toont het ruim tien minuten durende Broken Soul (Virgin Mary) dat epische composities nog iets te veel van het goede zijn voor deze band. Gelukkig sluit de band weer met twee betere nummers af.

Hoewel Nostradameus waarschijnlijk nooit tot de echte toppers in het power metal genre zal behoren, zet de band met dit nieuwe album wel weer duidelijk een stapje in de goede richting. Illusion’s Parade is dan ook een verdienstelijk album dat drie kwartier aan zeer behoorlijke metal bevat.

Tracklist:
1. Walk Of Pain
2. Art Of Decepion
3. The Mariner
4. Nothing
5. Eclipse Ov The Sun Cult
6. Broken Soul (Virgin Mary)
7. Illusion's Parade
8. Armageddon Forever
9. Time For Madness

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 8 april 2010

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.