Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Geen concerten bekend voor 21-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amar Ru (Orakle) - 45
  • Ana Lara (Oratory) - 47
  • Andy Galeon (Death Angel) - 54
  • Andy Parker (UFO) - 74
  • DJ Premier (Gang Starr) - 60
  • Eddie Money† - 77
  • Jussi Koponen (Sethian) - 52
  • Marko Tarvonen (Moonsorrow) - 48
  • Metalfan.nl - 25
  • Nobuo Uematsu (The Black Mages) - 67
  • Roger Hodgson (Supertramp) - 76
  • Son House† - 124

Vandaag overleden:
  • Gordon Vicary (technicus) - 2010
  • Steve Richards (manager) - 2004
Review

Urban Tale - Signs of Times
Jaar van release: 2003
Label: Frontiers Records
Urban Tale - Signs of Times
Circa anderhalf jaar geleden verraste Finse Urban Tale veel AOR fans met het gelijknamige debuutalbum dat een lelijk hoesje had maar bevatte zonder twijfel goede composities. De meeste AOR liefhebbers weten ondertussen dat de muziek van deze band geïnspireerd wordt door rockbands uit de jaren '80 en vooral de Amerikaanse band Journey wordt als een zeer belangrijke inspiratiebron beschouwd. Het is dus niet verwonderlijk dat sommige nummers op dat debuutalbum de sfeer van de muziek van deze populaire band uitademen.

De band komt dit jaar terug met het tweede album, getiteld 'Signs of Times'. Zoals het debuut, is dit ook een (pop) rock album en klinkt 100% Europese AOR, maar men voegt bij sommige nummers nu een vleugje progressieve rock toe. Gitaar virtuoos Erkka Korhonen speelt een belangrijke rol bij het ontstaan van 'Signs of Times' en is naar mijn mening verantwoordelijk voor de band's huidige sound. De openingstrack 'Starship of Giants' is een up-tempo nummer dat qua sfeer iets van het nummer 'Devil in Me' uit het debuut heeft. Dit goed gearrangeerde nummer, samen met het hitgevoelige nummer 'Still Strong' en een up-tempo nummer 'Son Of A Gun (Hero Of The World)', is gelijk het klapstuk van het album. Een paar extra effecten tevens toegevoegd waardoor sommige nummers meer diepte krijgen en breder zijn, zoals je het bij het eerdergenoemde 'Still Strong' kunt horen.

Maar ook nummers als 'Houdini's Eyes', 'Captain Of Clouds' en 'Beggar And Thief' behoren zeker tot de mooie momenten van dit album. Kwalitatief gezien doen ze absoluut niet onder voor de drie eerdergenoemde nummers die op hun beurt echter iets extra's hebben, als een zeer commerciele compositie, maar niet one of a millions. 'Monsters' is een snel nummer dat een afwijkend tevens een somber intro en couplet heeft. Iets wat je op dit album niet zo snel tegen zou komen. Men komt echter bij het (herkenbare) refrein weer terug in zijn vertrouwde patroon. Een herkenbaar tevens melodieus refrein hoor je bij bijna ieder nummer dat langzamerhand ontwikkeld wordt tot één van hun sterke punten. Zanger Kimmo Blom, met zijn Steve Perry/Tommy Shaw-achtige stem, is ontwikkeld tot een volwassener zanger met meer capaciteiten en mogelijkheden. Luister maar eens goed naar de piano ballad 'Mary', die dit geslaagde album afsluit.

Met dit album komt deze band sterk terug en weet binnen anderhalf jaar redelijk haar eigen sound te ontwikkelen en hiermee mij opnieuw te boeien. Dus, voor degenen die het debuut te gek vonden, kunnen ze het blindelings aanschaffen. Maar een ding wat ik niet begrijp waarom een kompas op het hoesje afgebeeld staat terwijl dit album 'Signs of Times' heet. Maar ja, dat doet er niet toe en ik zit weer te zeiken om niks. Dit album klinkt volwassener en de productie is uitstekend te noemen. De band, met betrekking tot andere rock bands van tegenwoordig is een klasse apart en heeft opnieuw met succes de jaren '80 sfeer in haar muziek kunnen creëren zonder oubollig te klinken.

Tracklisting:
1. Starship Of Giants
2. Hello Light!
3. Houdini`s Eyes
4. Still Strong
5. Son Of A Gun (Hero Of The World)
6. Open Your Heart
7. Captain Of Clouds
8. Don`t You Know?
9. Beggar And Thief
10. Morning Smoke
11. Monsters
12. Mary

Score: 92 / 100

Reviewer: Jeffry Mulyadi
Toegevoegd: 14 maart 2003

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.