Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Zaars (Tribulation) - 38
  • Barry Hay (Golden Earring) - 78
  • Flood (producent) - 66
  • Jared MacEachern (Machine Head) - 46
  • Scott Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Elvis Presley - 1977
  • Jason Corsaro (producent) - 2017
  • Mac Tontoh (Osibisa) - 2010
  • Robert Johnson - 1938
Review

Dol Theeta - The Universe Expands
Jaar van release: 2008
Label: Electronic Art Metal
Dol Theeta - The Universe Expands
In tijden waarin we dood worden gegooid met allerlei sub-subgenres komt Dol Theeta met een ‘genre’ dat mij nog niet bekend was: ‘electronic art metal’. Toch dekt die omschrijving de lading heel aardig, want deze band verweeft haar symfonische metal met meer dan een flinke scheut psychedelische electronica. Sterker nog, de electronica is duidelijk leidend, terwijl de metal-elementen slechts een ondersteunende functie hebben. The Universe Expands is het debuutalbum van Dol Theeta, maar feitelijk het derde album van deze groep, die ook als Dol Ammad door het leven gaat. Die naam zal wellicht iets meer belletjes doen rinkelen: in 2004 werd namelijk via Black Lotus Records het originele Star Tales uitgebracht.

Volgens de band zelf is Dol Theeta het introspectieve en meditatieve broertje van Dol Ammad. Dat is goed te horen. Zo deed Star Tales mij met zijn volgepropte, bombastische geluid en snelle nummers regelmatig denken dat ik in een video game was beland. Op The Universe Expands begeeft de band zich echter duidelijk in rustiger vaarwater. Het gaat er allemaal vrij gemoedelijk aan toe. Toch is dat mijn belangrijkste bezwaar bij dit album. Juist het heerlijke ‘over the top’-karakter maakte Star Tales tot een overtuigend album. The Universe Expands bevat aardige composities en luistert ook prima weg, maar mist toch het drukke en bombastische van Dol Ammad.

Bovendien is het album met 60 minuten speeltijd wel erg lang uitgevallen. Nogmaals: de nummers afzonderlijk klinken helemaal niet verkeerd en ook de productie van het album is prima – hoewel waarschijnlijk te modern voor sommigen – maar uiteindelijk kabbelen alle nummers vrijwel in hetzelfde tempo voort. De enige echte uitschieter is het prachtige Every Goodbye, dat heel ‘laid-back’ klinkt, maar tegelijkertijd geweldig keyboard- en gitaarwerk bevat. Verder verdient zangeres Kortessa Tsifodimou een compliment: haar dromerige zang past prima bij de muziek. The Universe Expands is een aardig album geworden om mee weg te dromen. De band weet ook duidelijk waar ze mee bezig is, maar uiteindelijk is dit meer relaxte achtergrondmuziek dan een knallend metalalbum. Zeker niet blind aanschaffen dus, maar eerst even goed luisteren.

Tracklist:
1. Which Are You
2. Silver Air
3. Nighttime
4. Mud
5. In the Forest I Found
6. Something Called Tomorrow
7. Afterlife Crescendo
8. Every Goodbye
9. Goddess
10. And Through a Dream
11. The Universe Expands

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 juli 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.