Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
  • 30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
  • 31 januari:
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
Geen concerten bekend voor 25-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Ingram (Benediction) - 57
  • João Paulo Martins (Ramp) - 54
  • Miika Juhani Hostikka (Sinamore) - 47
  • Ricardo Confessori (Shaman) - 57
  • Robert Burns (dichter)† - 267
  • Tony Laureano (Nile) - 53
  • Tue Madsen (producent) - 57

Vandaag overleden:
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis) - 2019
  • Fredrik Johansson (Dark Tranquillity) - 2022
  • Mark Reale (Riot) - 2012
Review

Weird Owl - Ever The Silver Cord Be Loosed
Jaar van release: 2009
Label: Tee Pee Records
Weird Owl - Ever The Silver Cord Be Loosed
Soms kan je bij het horen van bandnaam al raden wat voor genre je voor de kiezen krijgt. Weird Owl klinkt als een behoorlijke psychedelische drugstrip, en de muziek die ze produceren is precies hetzelfde. Ever The Silver Cord Be Loosed is het eerste album die de mannen uit Brooklyn, New York uitbrengen bij Tee Pee Records. Een uitstekende vangst voor het label.

Weird Owl is als een muzikale tijdmachine die je terugbrengt naar de sixties. De muziek is zweverig, dromerig en bijna hypnotiserend. Zowel experimenteel als psychedelisch. De band heeft prima geluisterd naar Black Mountain, Neil Young, Pink Floyd en ik zou zweren zelfs invloeden te horen van The Rolling Stones. Lage tempo rock, met doorgalmende gitaren en zweverige vocalen. Goed doordachte losse ritmes en subtiele gitaarsolo’s. Dit allemaal gemengd met een bijna zuidelijke stonersound. Het is allicht niet uniek wat we horen, maar God wat klinkt het lekker.

Liefhebbers van stoner en psychedelische rock mogen hier zeker een poging aan wagen. Draai deze plaat, ga lekker languit op de bank, hangmat of het tapijt liggen en draai er een fijn rokertje bij. Zo heb je aan Ever The Silver Cord Be Loosed een hele fijne.

Tracklist:
1. Mind Mountain
2. Skeletelepathic
3. 13 Arrows, 13 Stars
4. Tobin’s Spirit Guide
5. Do What Th’ Owl Wilt
6. Phrases Of The Moon
7. In The Secrecy Of Oceans
8. Flying Low Through The Air After Thunder

Score: 83 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 1 juni 2009

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.