Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Manowar - Hell On Earth part II: Fire & Blood (dvd)
Jaar van release: 2002
Label: Nuclear Blast Records
Manowar - Hell On Earth part II: Fire & Blood (dvd)
Voor fans een leuke, vermakelijke DVD waarop de bekende Manowar meezingers niet ontbreken, voor de die-hard fans een reden om ruim 4 en half uur met de vuist in de lucht te staan om deze goden van de testosteronmetal te prijzen, en voor de Manowar haters een bevestiging van het beeld dat velen van Manowar hebben: vunzige te oude mannetjes in te strakke broeken die het over niets anders kunnen hebben dan over hun eigen status als metalgoden. Zo valt deze dubbel-DVD in mijn optiek het best te beschrijven.

Ik val hierbij in de eerste categorie, maar na het zien van de DVD kan ik wel enigszins begrip opbrengen voor de haters van deze band, ze zijn af en toe net iets te trots op zichzelf en zijn ook ronduit arrogant te noemen. Zoals wanneer ze op de 2e DVD vinden dat zijn niet, naast Slayer, de headliner zijn van Philips Monsters of Rock, maar dat dit festival speciaal gearrangeerd is omdat Manowar in Brazilië wilde spelen (zoals zij de fans daar beloofd hadden), en dat de mensen die gekomen waren er alleen waren voor Manowar. Maar goed, dit moet je zelf maar gaan bekijken en maar vinden wat je er van vindt.

Wat is er zoal te vinden op deze DVD? De eerste schijf, Hell On Earth part II, bevat naast veel live-materiaal ook korte interviews met de crew en bandleden, verslagen over de fans en de omgang daarmee en is eigenlijk meer een touroverzicht, en laat min of meer zien dat Manowar erg stoer is (door onder andere te laten zien hoeveel speakers men op de stage heeft en hoeveel men heeft opgeblazen), althans dat was de bedoeling. Voor de die-hard fans een must.

Op de tweede schijf, Blood In Brazil, is volgens de hoes het volgende te vinden:
The legendary Monsters Of Rock Festival in Sao Paolo (sept 1998) – over 30.000 fans – shot with 12 cameras – first full lenght concert on DVD – 18 speakers blown – 20.000 watts just on stage

Deze schijf bevat dus een integrale opname van het concert wat Manowar gegeven heeft in Sao Paolo en wordt niet onderbroken door andere items zoals op disc 1. Veel meer valt er over deze schijf niet te vertellen, ik bedoel, iedereen kent Manowar nietwaar?

Inhoud:
Disc 1: Hell On Earth Part II

  • This is Heavy Metal
  • Blood of the Kings
  • France
  • Voulez Vous
  • Belgium
  • Bridge Of Death
  • Switzerland
  • Guyana
  • Germany part 1
  • Hatred
  • Germany part 2
  • March for Revenge
  • Germany part 3
  • The Gods Made Heavy Metal
  • Czech Republic
  • Army of the Immortals
  • Austria
  • Hungary
  • Master of the Wind
  • Portugal
  • Dark Avenger
  • Spain
  • Battle Hymns
  • The Crown and the Ring

    Bonus: Thor - Murcia Spain – Full version, French version of “Courage”, Cutting Room Floor, Band Members, DVD Connector

    Disc 2: Blood in Brazil

  • Manowar
  • Metal Daze
  • Blood of my Enemies
  • Kill with Power
  • Sign of the Hammer
  • Gates of Valhalla
  • Sting of the Bumblebee
  • The Gods Made Heavy Metal
  • Metal Warriors
  • Kings OF Metal
  • The Power
  • Hail and Kill
  • Black Wind, Fire and Steel
  • The Crown and the Ring

    Bonus: Sing of the Hammer – Alternate version, Full interview with Jeff hair and John “Dawk” Stillwell, Full interview with Vincent Cecolini, “Ringfest” performance “Warriors of the World United” & “House of Death” – August 2002, Monters of Rock concert review, Band Members, DVD Connector

    (De zogenaamde DVD Connectors zijn dingen die je in staat stellen om door middel van een “special internet connection” op de hoogte te blijven van Manowar’s activiteiten)

    Totale speelduur: 4 uur, 45 minuten.

  • Score: 70 / 100

    Reviewer: Suncross
    Toegevoegd: 21 februari 2003

    Meer Manowar:

    Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

    Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.