Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexey "Glen" Valentinov (Nevid) - 49
  • Chris Jericho (Fozzy) - 55
  • Jacob Hansen (Pyramaze) - 55
  • Joe Fata (Pegazus) - 58

Vandaag overleden:
  • Andy White (The Beatles) - 2015
  • Anne Bredon - 2019
  • Chuck Mosley (Faith No More) - 2017
  • Jonathan Athon (Black Tusk) - 2014
Review

God Dethroned - Into the Lungs of Hell
Jaar van release: 2003
Label: Metal Blade Records
God Dethroned - Into the Lungs of Hell
God Dethroned is een band die de meeste wel zullen kennen als een ontzettende brute band, die het beste van trash, death en speed metal met succes bij elkaar weten te brengen.

Sinds vandaag (officieel pas morgen) heb ik de nieuwe CD in mijn bezit, en ik moet zeggen dat het even wennen is. Is het minder bruut dan eerdere albums??
Ja!
Is het daarom minder vet??
Nee! Nee!

Het album begint met het titelnummer "Into the Lungs of Hell". Lekker rustig en eerder neigent naar Doom dan naar trash. Het nummer handeld over, hoe kan het ook anders, de hel, en het gevoel wat mensen bij de hel hebben. Rustige, pompende gitaren en drums leiden je door die hel, rechtstreeks naar het midden, waar je wordt opgewacht door mid tempo muziek, en een rustige solo. Dit nummer kabbelt lekker door, en is, wat mij betreft niet echt een perfecte opener.

Maar daarna!!
"The Warcult" maakt wel even duidelijk duidelijk dat het rustige intro van zowel het album als dit nummer niet de standaard zijn voor de rest van het album. Je mag nog even 37 seconden genieten van rust aan je oren, waarna het gewoon snoeien wordt. Dit nummer hakt er echt in, en blijft ook lekker hangen in je kop nadat je de CD hebt afgezet.

Doorsnoeien met "Enemy of the State". Laat je niet gek maken, maar de vijand van de staat, dat kun jij wel eens zijn. 24/7 staan wordt praktisch alles geregistreerd wat je via Internet, pinautomaten etc.... voor acties onderneemt. Het huidige controle systeem wordt kritisch onder de loep genomen met een ECHT God Dethroned nummer. Snelheid, rust en typerende riffs wisselen elkaar in moordend tempo af.

Om nog maar even door te gaan met "Soul Sweeper". Wat is het verschil tussen God en de Duivel?? Er zijn niet zo veel verschillen op dit moment. Alle onzin die in de naam van God wordt uitgevoerd. De Duivel zou er jaloers op kunnen worden. Een lekker nummer, waar je niet met hoofdpijn naar moet luisteren, want het hakt er weer gruwelendig in!

De intro van "Slaughtering the Faithful" zou zo van mijn eigen band kunnen zijn, en neigt in mijn oren wat naar HardCore. Goed gedaan, snoeien afgewisseld met lekker rustige head-bang momenten erin.

Dan het een beetje rare "Subliminal". Het lijkt alsof de timing binnen dit nummer niet klopt, en het is ook zeker raadzaam om dit nummer vaker te luisteren voordat je het zal waarderen. Aangezien ik het net pas 2 keer gehoord heb, kan ik er niet over oordelen. Het zal niet mijn favoriet van dit album worden, maar het mid-tempo riffje wat erin zit, is zeker pakkend.

"The Tombstone" was een nummer wat ik 3 maanden geleden al live in Baroeg had gehoord. En ik moet zeggen, het komt live beter over dan op CD. De dynamiek die er toen live in zat, is een beetje verloren gegaan op de CD. Verder een prima nummer, met een lekker snoeiend middenstuk, wat ik een beetje vergelijk met het couplet riff van "Villa Vampiria"

"Gods of Terror" gaat over de leiders van de wereld die op dit moment ook maar werkelijk alles wat er maar te verkloten valt aan het verkloten zijn. Lijkt me duidelijk dus.

Conclusie:
Na twee keer luisteren zit dit album er nog niet optimaal in bij mij, en het verdient het zeker om vaker geluisterd te worden voordat je het helemaal door hebt. De keyboards die je op Ravenous en Bloody Blasphemy terughoorde zijn hier helemaal verdwenen, maar dat maakt de muziek er zeker niet minder interessant om.
Prima album!

Tracklist:
1. Into the lungs of heel
2. The warcult
3. Enemy of the State
4. Soul Sweeper
5. Slaughtering the Faithful
6. Subliminal
7. The Thombstone
8. Gods of Terror

Score: 85 / 100

Reviewer: Paul Berndsen
Toegevoegd: 21 februari 2003

Meer God Dethroned:

God Dethroned - Into the Lungs of Hell
Reactie van satyr op 20-10-2006 om 11:22u
Score: 80 / 100

minste cd van god dethroned maar zeker geen slechte songs zoals the warcult en the thombstone doen me toch lekker bange

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.