Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 45
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 45
  • Ringo Starr (The Beatles) - 85
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Destination's Calling - Invisible Walls
Jaar van release: 2006
Label: Eigen beheer

Destination's Calling - Invisible Walls

Als ik niet had gezien dat dit album eigenlijk al in 2006 is uitgebracht en de bandnaam Destination’s Calling is, had ik gezworen dat Stratovarius eindelijk weer eens een goede plaat had gemaakt. Helaas, het mocht nog niet zo zijn, maar deze band vult de leegte op een meer dan capabele wijze.

In het europower metalgenre, waarbij uptempo power metalliederen worden afgewisseld met aan jaren 80 hardrock herinnerende midtempo stampers en zoete ballads is de concurrentie sinds het ontstaan van Stratovarius (en door de komst van Sonata Arctica) moordend. Destination’s Calling is in dit opzicht absoluut geen second coming of Christ, maar toch een erg sympathieke band.

Opener Fallen From Grace klinkt vertrouwd in de oren dankzij een heerlijke catchy gitaarlijn en zanglijnen die aan de al eerder genoemde Finse band doen denken, terwijl de riffschema’s van een song als Bleeding Again doen denken aan de gloriedagen van Queensrÿche. Neem dan de prachtige gitaarsolo’s en het gebrek aan overheersende keyboard partijen en we kunnen stellen dat deze band in de eerste plaats het goede heeft overgenomen van de power metal giganten die hen voor gingen, maar tegelijkertijd ook de moeite hebben genomen enkele hinderlijke aspecten weg te laten.

Na de epische afsluiter Destination’s Calling is echter niet alles even goed bevallen. De aan Timo Kotipelto herinnerende zang is namelijk op bepaalde momenten lang niet zo krachtig en veelzijdig als de inspiratiebron zelf, terwijl sommige nummers halverwege inkakken. Alles bij elkaar opgeteld klinkt Invisible Walls, mede gerugsteund door de prima productie, toch overtuigend en professioneel. Zeker de moeite waard voor Stratovarius liefhebbers die vinden dat het nieuwe album wel erg lang op zich laat wachten.

Tracklist:
1. Intro
2. Fallen From Grace
3. Sinthetic
4. Trapped In Silence
5. Bleeding Again
6. Prolog
7. Invisible Walls
8. Disconnected
9. Sentenced
10. Turning Away
11. Destination’s Calling

Score: 78 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 12 december 2008

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.