Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Destination's Calling - Invisible Walls
Jaar van release: 2006
Label: Eigen beheer

Destination's Calling - Invisible Walls

Als ik niet had gezien dat dit album eigenlijk al in 2006 is uitgebracht en de bandnaam Destination’s Calling is, had ik gezworen dat Stratovarius eindelijk weer eens een goede plaat had gemaakt. Helaas, het mocht nog niet zo zijn, maar deze band vult de leegte op een meer dan capabele wijze.

In het europower metalgenre, waarbij uptempo power metalliederen worden afgewisseld met aan jaren 80 hardrock herinnerende midtempo stampers en zoete ballads is de concurrentie sinds het ontstaan van Stratovarius (en door de komst van Sonata Arctica) moordend. Destination’s Calling is in dit opzicht absoluut geen second coming of Christ, maar toch een erg sympathieke band.

Opener Fallen From Grace klinkt vertrouwd in de oren dankzij een heerlijke catchy gitaarlijn en zanglijnen die aan de al eerder genoemde Finse band doen denken, terwijl de riffschema’s van een song als Bleeding Again doen denken aan de gloriedagen van Queensrÿche. Neem dan de prachtige gitaarsolo’s en het gebrek aan overheersende keyboard partijen en we kunnen stellen dat deze band in de eerste plaats het goede heeft overgenomen van de power metal giganten die hen voor gingen, maar tegelijkertijd ook de moeite hebben genomen enkele hinderlijke aspecten weg te laten.

Na de epische afsluiter Destination’s Calling is echter niet alles even goed bevallen. De aan Timo Kotipelto herinnerende zang is namelijk op bepaalde momenten lang niet zo krachtig en veelzijdig als de inspiratiebron zelf, terwijl sommige nummers halverwege inkakken. Alles bij elkaar opgeteld klinkt Invisible Walls, mede gerugsteund door de prima productie, toch overtuigend en professioneel. Zeker de moeite waard voor Stratovarius liefhebbers die vinden dat het nieuwe album wel erg lang op zich laat wachten.

Tracklist:
1. Intro
2. Fallen From Grace
3. Sinthetic
4. Trapped In Silence
5. Bleeding Again
6. Prolog
7. Invisible Walls
8. Disconnected
9. Sentenced
10. Turning Away
11. Destination’s Calling

Score: 78 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 12 december 2008

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.