Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
  • 30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
  • 31 januari:
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
Geen concerten bekend voor 25-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Ingram (Benediction) - 57
  • João Paulo Martins (Ramp) - 54
  • Miika Juhani Hostikka (Sinamore) - 47
  • Ricardo Confessori (Shaman) - 57
  • Robert Burns (dichter)† - 267
  • Tony Laureano (Nile) - 53
  • Tue Madsen (producent) - 57

Vandaag overleden:
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis) - 2019
  • Fredrik Johansson (Dark Tranquillity) - 2022
  • Mark Reale (Riot) - 2012
Review

October Falls - The Womb Of Primordial Nature
Jaar van release: 2008
Label: Debemur Morti Productions
October Falls - The Womb Of Primordial Nature
Een potje sferische black metal op zijn tijd kan ik wel waarderen. Begin dit jaar besprak ik dan ook The Streams Of The End van October Falls. Een eenmansproject dat voor de vorige plaat al werd uitgebreid met twee sessiemuzikanten. Destijds was ik niet erg enthousiast over de plaat, die naar mijn idee toch wel aan de saaie en eentonige kant was. Toch wisten de heren van het laatste nummer (een folk nummer) een aardig geheel te maken. Ik ben dan ook benieuwd wat de heren van The Womb Of Primordial Nature gemaakt hebben.

Het folk aspect wordt hier geheel achterwege gelaten en er is bijvoorbeeld ook geen fluit zoals op de vorige plaat. Het eerste nummer begint heel ingetogen met een akoestische gitaar, maar gaat al vrij snel over in een snelle en gave melodie: dit klinkt erg veelbelovend, alhoewel het wel iets is wat wel al tig malen eerder gehoord hebben. Minpuntje is dat de zang in dit nummer iets te zacht lijkt te staan ten opzichte van de instrumenten.

Het einde van het eerste nummer en het begin van het tweede nummer lopen rustig in elkaar over. Wederom een ingetogen gitaarpartij, die met donderende drums en elektrische gitaren weer steviger wordt. Waar hebben we dit eerder gehoord? En dat is precies het probleem met deze plaat: het lijkt allemaal op elkaar. De nummers hebben dezelfde opbouw; zo beginnen ze allemaal rustig met een akoestische gitaar en gaan ze verder met snelle gitaren, harde drums en een krijsende zanger die af en toe afgewisseld worden door rustige passages. Op zich aardig uitgevoerd, maar na het eerste nummer (dat tien minuten duurt) haak ik af en zijn de nummers II, III en IV zwaar overbodig. Leuk voor op de achtergrond, maar niet meer dan dat.

Tracklist:
1. I
2. II
3. III
4. IV

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 14 november 2008

October Falls - The Womb Of Primordial Nature
Reactie van Hieronimus op 14-11-2008 om 17:29u

Waarachtig! Het vierde nummer is juist GOD-DE-LIJK, die ene riff die maar herhaald en herhaald wordt... Je luistert misschien te weinig black metal om dit te waarderen.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.