Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

October Falls - The Streams Of The End
Jaar van release: 2007
Label: Debemur Morti Productions
October Falls - The Streams Of The End
Eigenlijk had ik deze review al een stuk eerder willen schrijven, maar aangezien The Streams Of The End zich perfect leent voor een donkere winterdag is het er nu pas van gekomen. October Falls is het project van ene M. Lehto, die voor dit mini album op drums en bass werd bijgestaan door twee sessiemuzikanten. Eerder maakte Lehto al twee mini albums en een cd met de titel Marras.

The Streams Of The End telt vier nummers en wordt omschreven als black/folk metal. De folk elementen zijn terug te vinden in het gebruik van een akoestische gitaar en fluit. Verder maakt October Falls een melancholische vorm van black metal, die traag voortkabbelt en zoals eerder gezegd dus kan rekenen op een vleugje folk. De muziek roept (net als het artwork) een ijzige wintersfeer op met een sprankje hoop en warmte. Het klinkt alles behalve slecht, maar wel lijken de drie eerste nummers verdacht veel op elkaar. Hierdoor wordt The Streams Of The End naar mijn idee een ontzettend langdradig geheel. Alleen het laatste nummer en tevens het titelnummer springt er echt uit: dit is een akoestisch nummer, zonder zang, waarbij de gitaar mooi begeleidt wordt door een fluit. Dit is muziek zoals ik graag hoor!

Mijn tip voor de Finse heren van October Falls is dan ook om zich weer meer te gaan richten op de folk kant van de muziek. Met het nummer The Streams Of The End laten zij zien dat zij hier goed mee overweg kunnen. Ik ben dan ook zeer benieuwd naar het nieuwe mini album Sarastus, dat net als de twee eerdere mini albums een akoestisch geheel zal zijn. Laat de winter nu maar komen!

Tracklist:
1. Shores Of Fire
2. White Northern Souls
3. Funeral Pyres
4. The Streams Of The End

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 19 januari 2008

October Falls - The Streams Of The End
Reactie van Een Metalfan op 01-10-2008 om 19:36u
Score: 80 / 100

Dit bevalt mij erg goed. Ik vind de balans tussen folk en black metal prima. Niet teveel gedoe, maar een heerlijk sferisch geheel is het resultaat.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.