Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Midjonno Prog
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
Kalender
Vandaag jarig:
  • Caroline Westendorp (The Charm The Fury) - 37
  • Christo Hummels (Beyond The Black) - 42
  • Edyta Bartosiewicz - 61
  • Eric Serre (Syrens Call) - 54
  • Guido de Jongh (Devious)† - 44
  • Jason Bittner (Shadows Fall) - 56
  • Lee Morris (Paradise Lost) - 56
  • Mick Cocks (Rose Tattoo)† - 71
  • Moshe Brakha (fotograaf) - 79
  • Rubén Villanueva (Ebony Ark) - 44
  • Tony Kaye (Yes) - 80
Review

Nikki Puppet - Power Seeker
Jaar van release: 2008
Label: Soulfood Music Distribution
Nikki Puppet - Power Seeker
De powerband uit Hannover, die enkele jaren geleden nog in het voorprogramma van meneer Schenker stonden, komen met de opvolger van het Militant Mother album uit 2007 dat wederom werd geproduceerd door Herman "Accept" Frank. De afgelopen jaren heeft Nikki Puppet zich in Duitsland populair weten te maken door optredens op een aantal bekende festivals; tot op heden is die populariteit echter nog niet ver de grenzen overgegaan.

Om met de productie te beginnen: die is wat stabieler dan vorig jaar. De band zelf klinkt nog even energiek als op het vorige album, zij het dat het songmateriaal van punkige metal wat is verschoven naar heavy poprock. Tegelijkertijd geeft dit zangeres Nicky Grönewold meer ruimte om de veelzijdigheid van haar stem te benutten. Ook de ritmetandem Florentin Adolf en Anke Sobek komt wat duidelijker uit de verf. Wat betreft het gitaarwerk: ik ben aangenaam verrast door met name het soleerwerk van Christos Mamalitsides die alle noten raakt die geraakt moeten worden (met name in Prick).

Om een paar knallers te benoemen: opener Destroy This Toy hakt er lekker ouderwets in, waar 300 Warriors lekker log een meeslepend voortraast met behoud van een toegankelijke melodie. Ook I Spy beukt er lekker op los, ik zou haast zeggen in de oude Iron Maiden stijl.

Met het snelle Yia Sou Saloniki laat Mamalitsides zien dat hij ook op een akoestische gitaar uit de voeten kan, al is het geen typisch Nikki Puppet nummer. Een ballad als afsluiter doet het altijd wel leuk, maar juist op Turn Back Time vind ik de vocalen wat minder en erg Duits klinken. Dit nummer heeft juist teveel potentiële power om akoestisch te worden uitgevoerd en helaas zakt het album hiermee op het einde in.

Op het einde na een zeer degelijk album van een band die volwassener is geworden (of wat minder militant, net hoe je het zien wilt) maar de volwassen status nog net niet heeft bereikt. Dat zit er best aan te komen, want muzikaal klopt alles wel; nu nog alles in wat beter kloppende verhoudingen en dan ben ik érg benieuwd naar het volgende album. Wordt tijd dat ze weer eens naar Nederland komen.

Tracklist:
1. Destroy This Toy
2. I Can Dream
3. Power Seeker
4. Pricks
5. Falling In 2 Pieces
6. Yia Sou Saliniki
7. 300 Warriors
8. I Spy
9. Come Back
10. Blind Race Of Ice
11. Daddy Yells
12. Scream
13. Turn Back Time

Score: 84 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 22 oktober 2008

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.