Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
    3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernd Basmer (Superior) - 57
  • Bill Janovitz (Buffalo Tom) - 60
  • Doro Pesch (Doro) - 62
  • Hans Rutten (The Gathering) - 57
  • Ian Hunter (Mott The Hoople) - 87
  • Jocke Skog (Clawfinger) - 57
  • Johan De Farfalla (Opeth) - 55
  • Jonne Järvelä (Korpiklaani) - 52
  • Kerry King (Slayer) - 62
  • Luke Brimblecombe (The Disciples Of Zoldon) - 42
  • Matt Pike (High On Fire) - 54
  • Peter Tägtgren (Hypocrisy) - 56
  • Suzi Quatro - 76
  • Tonmi Lillman (Vanguard) - 53

Vandaag overleden:
  • Bidi van Drongelen (Astrosoniq) - 2017
  • Ken Kelly (illustrator) - 2022
  • Quorthon (Bathory) - 2004
Review

Nikki Puppet - Puppet On A String
Jaar van release: 2005
Label: Armageddon Music
Nikki Puppet - Puppet On A String
Ook in Hannover luistert men naar Crucified Barbara. Zonder een discussie willen te beginnen wie er eerder was (iets wat er ook niet toe doet, want in de jaren 80 had je immers Phantom Blue al), kun je stellen dat de uit die Duitse stad komende band Nikki Puppet veel overeenkomsten vertoont met die Zweedse all-female rockband. Want ja, de makkelijkste constatering is dat óók Nikki Puppet zijn hard-melodieuze rocksongs het liefst aanstekelijk heeft, en dat ook deze band een dame achter de microfoon heeft.

Wat we op "Puppet On A String" horen zijn kort gehouden melodieuze rocksongs. Anders gezegd zijn de liedjes gebaseerd op The Scorpions en andere bands van dat kaliber, met een meer rock 'n rollerige sfeer. Dat betekent dat we catchy nummers horen met -zeer belangrijk- aanstekelijke refreinen. Zelfs het bekende Meine-accent hoor je terug in de soms wat knullige teksten verkondigende zang van Nicky Gronewol. Dat werkt wonderwel, dus kunnen we zonder ergernis luisteren naar een snel nummer als "Ignorance" maar hebben ook "Enjoy" en het loggere "Stand Here This Way" een voldoenend effect op onze gemoedsgesteldheid.

Wat we ook regelmatig horen, met name in "I Feel Unreal" en "Another World, zijn vervormde zang en laag gestemde gitaren, wat algemeen geaccepteerde argumenten van klassieke rock- en metalbands zijn om hun geluid modern te noemen. Meestal een effectief middel, maar strikt genomen niet noodzakelijk. Minder log en zwaar gitaarwerk had de nummers misschien meer meer gesierd, maar ook op deze wijze kan "Puppet On A String" vermaken.

Fijne band, fijne plaat. Ook als je de weinig enthousiastmakende ballade "Grumpy Face" niet kunt waarderen. Elf nummers is net teveel van het goede, daarom staan er ook maar tien tracks op deze cd. Maar ach, als je good old hardrock met een modern smaakje kunt waarderen, is Nikki Puppet ruim 33 minuten lang je band.

Tracklist:
1. Puppet On A String
2. Sirens
3. Syncronized
4. I Feel Unreal
5. Grumpy Face
6. Another World
7. Ignorance
8. Enjoy
9. Stand Here This Way
10. Insignificant

Score: 78 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 23 december 2005

Meer Nikki Puppet:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.