Fleddy Melculy
    23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
    23 november:
  • Long Distance Calling
  • Moral Law, Rising Risk en Spear
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Gruen (fotograaf) - 81
  • Dale Crover (Melvins) - 59
  • Dan Searle (Architects) - 39
  • David Kitay (componist) - 65
  • Gavin Harte (Callenish Circle) - 53
  • Iain Huntley (Rapture) - 50
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond)† - 54
  • John Leckie (producent) - 77
  • Juha-Pekka Alanen (Altaria) - 42
  • Kim Larsen (Gasolin')† - 81
  • Kristoffer Göbel (Falconer) - 48
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead)† - 77
  • Robert Trujillo (Metallica) - 62
  • Tom Searle (Architects)† - 39

Vandaag overleden:
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit) - 2018
Review

Elvira Madigan - Regent Sie
Jaar van release: 2008
Label: Black Lodge Records
Elvira Madigan - Regent Sie
Het is allemaal de schuld van Quorthon. Met zijn eenmansproject Bathory leverde deze black metal pionier ondanks een piepklein budget in de jaren tachtig een reeks legendarische albums af. Helaas spiegelen vele hedendaagse, eenzame black metal adepten met grootheidswaanzin zich aan dit illustere voorbeeld en menen zij abominabel geproduceerde albums op de markt te moeten brengen, waarop zij gespeend van enig muzikaal talent alle instrumenten voor hun rekening nemen.

Ook Quorthons landgenoot Marcus Hammarström acht zichzelf capabel genoeg om in zijn eentje een muzikaal meesterwerk af te leveren en net als Quorthon heeft Hammarström zijn eenmansproject de naam van een historische dame gegeven. Elvira Madigan was een Deense koorddanseres die een buitenechtelijke relatie had met een Zweedse legerofficier. Hun liefde eindigde met een dubbele zelfmoord. Het is derhalve toepasselijk dat de muziek van Elvira Madigan een romantische en dramatische ondertoon heeft.

Hammarström, die tegenwoordig naar de naam Marcus H. Madigan luistert, kiest namelijk voor een symfonische, gothische partij dark/black metal met Cradle Of Filth als belangrijkste referentiepunt. Snelle uitbarstingen worden afgewisseld met akoestische passages, gesproken segmenten en rustig pianospel. Die intermezzo’s laten horen dat de Zweed gelukkig over het nodige muzikale potentieel beschikt. Elvira Madigans vierde album, Regent Sie, kent namelijk een aantal fraaie momenten.

De gesproken passages suggereren bovendien dat Hammarström is geslaagd in de opzet om met dit conceptalbum zijn magnum opus te creëren. Bij mijn promo-exemplaar ontbreekt weliswaar een tekstvel en de afwisselende vocalen zijn veelal onverstaanbaar, maar het door Shakespeare beïnvloedde verhaal lijkt bijzonder interessant. Toch zal ik, hoewel ik best een tekstboekje zou willen hebben, niet tot aanschaf van een reguliere cd overgaan. Dit album leidt namelijk aan het stofzuigersyndroom. Door de matige produktie klinken de snellere black metal passages in mijn oren als voortrazend geruis dat irritatie oproept en de aandacht niet weet vast te houden.

Hammarström meldt op zijn website trots dat bij de opnames van zijn albums geen computers worden gebruikt, maar die principiële keuze lijkt een vergissing te zijn. De gitaarpartijen klinken namelijk levenloos en worden overstemd door de keyboards, terwijl de verschillende instrumenten te weinig harmonie vertonen. Een betere, modernere produktie had dit materiaal goed gedaan en van Regent Sie mogelijk één van de zeldzame uitzonderingen gemaakt van eenmansprojecten die het Bathory-niveau benaderen. Nu kan ik het album alleen aanbevelen aan liefhebbers van symfonische black metal die (in tegenstelling tot mijzelf) door het geruis van een low-budget produktie heen kunnen prikken en de onderliggende gitaarriffs en -melodieën op de juiste waarde weten te schatten.

Tracklist:
1. Mortal Man & The King
2. Silfvertounged
3. Solstice And SleepwalKing
4. Demonaria I: Heart Of The Devil’s Keep
5. LambMendtations
6. Sister Fairytale
7. Demonaria II: Luminouse’s Gift
8. The Harkencraft & The Witch Of Marbeled Halls
9. Demonaria III: Grin
10. SoulSearchKing
11. RekindleSelf
12. Liars In Wait
13. Demonaria IV: Warring
14. The True Worth Of The Lie
15. Regency

Score: 70 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 17 juli 2008

Elvira Madigan - Regent Sie
Reactie van kraddel op 16-08-2008 om 14:25u
Score: 100 / 100

de score is bedoeld voor de cd, niet voor de revieuw. voor de revieuw mag je de 1 vooraan weglaten

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.