Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Izegrim - Guidelines For Genocide
Jaar van release: 2002
Label: T.M.R. Europe
Izegrim - Guidelines For Genocide
Na de mini van Flesh made sin is er nu weer een Nederlandse metal cd die de sfeer van oude thrash weet op te roepen. Deze groep ontstond in 1996 uit de resten van de in de underground zeker bekende band Solstice. Na enkele demo’s en mini’s is er nu dit volwaardige album dat de gezellige titel ‘Guidelines for genocide’ heeft meegekregen.

Muzikaal is het een strakke mengeling van thrash en death. Het lekkere opzwepende gitaarwerk doet ons denken aan oude thrash elpees terwijl de gruntzang en sommige melodieën ons doen denken aan (Zweedse) death metal. Als de riff van het eerste nummer wordt ingezet weet je als thrash fan onmiddellijk dat het wel goed zit met deze groep. De groep speelt zeker geen eentonige muziek wat bij sommige thrash bands wel het geval is. Samples, melodieuze solo’s en tempowisselingen zorgen ervoor dat de negen nummers zeker niet gaan vervelen. Ik vind elk nummer behalve het laatste zeker interessant. Het afsluitende ‘The final solution’ is dan ook geen echt nummer maar meer een oorlogsaandoende outro.

Het opvallendste aan deze groep is dat de gruntzang word verricht door een vrouw en dat er ook sprake is van een bassiste. Maar dit doet er voor mij voor de rest niet toe, alhoewel ik denk dat dit de groep nog wel opvallender maakt. Zeker bij live optredens.

De teksten zijn niet echt vrolijk te noemen. Thema’s zoals sadisme, misantropie en dood zitten in de nummers verwerkt. Ook het knappe artwork brengt ons volledig in die doodssfeer. Ook productioneel zit het zeker wel goed.

Ja, thrash liefhebbers en ook liefhebbers van groepen zoals Arch enemy en old school death metalfans moeten dit zeker eens beluisteren. De groep heeft zeker ook potentieel om nog beter te worden. Dus deze groep moeten we zeker nog in de gaten gaan houden.

Tracklist:
1. The canonization of the insane
2. Persona non grata
3. Warmonger
4. Balance of terror
5. Crack whore
6. Nail on your coffin
7. Angel of demise
8. Under the banners of hate
9. The final solution

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 december 2002

Meer Izegrim:

Izegrim - Guidelines For Genocide
Reactie van Een_Metalfan op 23-12-2002 om 17:16u
Score: 7 / 100

Toen ik het album de eerste keer luisterde viel het me niet eens op dat het een vrouw was die grunt.K heb ze gezien op Baggerfest en het is een hele goeie band! Kopen die cd!

Izegrim - Guidelines For Genocide
Reactie van Verwoesting666 op 30-06-2003 om 16:26u
Score: 85 / 100

wat een heerschend album. Ik heb ze live gezien, maar toen had ik nog nooit van Izegrim gehoord. De grunts lijken op die van een kerel...zwaar vet dus als dat uit vrouwelijke stembanden komt! Kopen die hap!!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.