Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Cseh (Casketgarden) - 45
  • Ben Kasica (Skillet) - 42
  • Bjørn Dencker (Dodheimsgard) - 50
  • Ed O’Brien (Radiohead) - 58
  • Frédéric Renaut (Elvaron) - 50
  • George Marino (technicus)† - 79
  • Johan van Stratum (Stream Of Passion) - 44
  • Lari Kuitunen (Vanguard) - 47
  • Maciej "Maxx" Koczorowski (Chainsaw) - 47
  • Michael Kamen (componist)† - 78
  • Mikko Seppänen (Vanguard) - 43
  • Phil Mogg (UFO) - 78
  • Philip Labonte (All That Remains) - 51
  • Robert "Litza" Friedrich (Acid Drinkers) - 58
  • Rocco Mastromarino (Apothys) - 43
  • Rolf Kempf (songwriter)† - 79
  • Terence Holler (Eldritch) - 58

Vandaag overleden:
  • Joey Ramone (Ramones) - 2001
Review

Kinetic - Corrosion
Jaar van release: 2007
Label: Burning Star Records
Kinetic - Corrosion
Het Griekse Kinetic heeft eind vorig jaar met Corrosion haar tweede album uitgebracht. De bandleden hebben hun wortels in de thrash-, power- en deathmetal, maar de band staat te boek als progressieve deathmetal. Deze categorisering kan wel eens tot misverstanden leiden, zo meende collega en deathmetal-adept Lana dat Kinetic's debuut The Chains That Bind Us het deathmetal-genre geen recht doet. Vanuit die visie een begrijpelijke reactie, maar het zegt niks over de kwaliteiten van Kinetic.

Het album begint met het stevig kolkende Vessel of Rebirth, gestuwd door thrashende riffs, rauwe zang en bombastische toetsen. Opvallend is de samenzang met zangeres Margaret die met haar zanglijnen prominent aanwezig is. Het samenspel van agressieve zang en riffs samen met de symfonische toetsen en gitaarleads is een gelijkwaardige mix van death, thrash en power invloeden. De meeste nummers worden stevig aangezet, maar hebben allen een herkenbaar refrein met overstijgende zanglijnen. Deze stijl wordt op het gehele album doorgezet. Bovendien moet gezegd worden dat de ruim vertegenwoordigde leads van zowel gitaristen als toetsenist uitstekend zijn.

Met Corrosion heeft de band de belangrijke keuze gemaakt om een toetsenist en zangeres aan de gelederen toe te voegen. Hiermee heeft de band haar grenzen proberen te verleggen en onderscheiden ze zich in positieve zin. De keuze voor zangeres Margaret Staikou is echter opvallend omdat deze dame wat ondermaats en daardoor zeurderig zingt, terwijl haar zanglijnen een erg grote rol zijn toebedeeld. Geheel begrijpelijk dat er inmiddels een nieuwe zangeres gevonden is.

Concluderend kan ik zeggen dat Corrosion instrumentaal een prima album is door het vakmanschap en de ervaring van de bandleden. Met de keuze voor de samenzang met een zangeres en de toevoeging van een toetsenist zet Kinetic wat mij betreft een goede stap vooruit, maar helaas werpt de keuze voor zangeres Margaret een lichte schaduw over dit album. Hopelijk komt Kinetic snel met een nieuw album om af te rekenen met de matige zangprestaties op Corrosion en om eindelijk een volwaardig visitekaartje af te geven aan liefhebbers van een gedurfde, maar niet wezenlijk vernieuwende mix van death, thrash en power.

Tracklist:
1. Horror Within (intro)
2. Vessel of Rebirth
3. Venturing Hi and Low
4. Mesmerized Fools
5. Loosing Your Mind into Corrosion
6. Faces Far From reality
7. Dreams For Nothing
8. Winter Still Remains
9. Visions From Next Dawn
10. No Balance

Score: 75 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 20 mei 2008

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.