Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ignacio Ruiz (Arwen) - 47
  • Robert Vigna (Immolation) - 56

Vandaag overleden:
  • Cynthia Weil (songwriter) - 2023
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit) - 2014
Review

Neverland - Reversing Time
Jaar van release: 2008
Label: AFM Records
Neverland - Reversing Time
Griekenland en Turkije zijn historisch gezien al eeuwen vijanden, maar tussen de speldeprikken over en weer zien de Turkse band Dreamtone en de Griekse zangeres Iris Mavrakis toch kans om muziek te laten verbroederen. Met een haast Middeleeuws klinkende combi van symphonische prog en gothic zien de Turken van powermetal-band Dreamtone kans om samen met Iris een muzikaal gezien interessant werkje uit te brengen.

Dat is de band in korte tijd gelukt; AFM was er als de kippen bij om deze band groot neer te zetten, en in samenwerking met een orkest en met medewerking van o.a. Hansi Kürsch en Mike Baker en Gary Wehrkamp van Shadow Gallery werd dit album gerealiseerd wat bol staat van dynamiek, afwisseling, verrassingen en kwalitatieve muziek. Al past de stem van zanger Oganalp Canatan wel bij de muziek, je moet er wel érg aan wennen; ook mevrouw Mavraki is geen superzangeres, en dat element is een, zij het klein, rood draadje door het album heen.

Qua songmateriaal zitten er wel een paar juweeltjes tussen; het lekkere Mankind Is A Lie en de ballad Everlasting Tranquility zijn zeker blikvangers te noemen. En hier en daar merk ik dat degenen die verantwoordelijk zijn voor het songmateriaal wel eens een cd-tje van Epica gedraaid hebben. Het nummer Black Water is voor mij een beetje de dissonant van het album; door een zwak uitgeschreven zangpartij wordt het toch al rustige niveau van het nummer omlaag gehaald en dat was met een goed arrangement misschien niet nodig geweest.

Na 10 nummers beluisterd te hebben bekruipt me het gevoel dat men éven iets meer tijd had moeten nemen voor wat details. Ik ben niet kapot van de productie; de drumsound is pover en ook de gitaren komen tijdens sommige solo's niet helemaal lekker uit de verf. Echter, oordelend naar de composities en de originele, gevarieerde benadering van de muziek verdient de cd een wat hoger cijfer dan mijn oren hebben waargenomen. Hopelijk blijkt Neverland geen eendagsvlieg en kunnen we ooit een keer écht gaan genieten.

Tracklist:
1. Shooting Star
2. To Lose The Sun
3. Mankind Is A Lie
4. Everlasting Tranquility
5. Reversing Time
6. Black Water
7. Mountain Of Judgement
8. Mountain Of Joy
9. World Beyond This Walls
10. Transcending Miracle

Score: 78 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 15 maart 2008

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.