Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Ex Libris - Amygdala
Jaar van release: 2008
Label: Eigen beheer
Ex Libris - Amygdala
Het Brabantse Ex Libris heeft in eigen beheer een debuutalbum opgenomen en is op zoek naar een platenlabel dat Amygdala wil uitgeven. Ik hoop echt dat de band daarin slaagt, want dit album mag gehoord worden. De twee dames en vier heren brengen een uur lang progressieve symfonische metal op internationaal topniveau.

Zangeres Dianne van Giersbergen is waarschijnlijk geen familie van haar beroemde naamgenote Anneke, aangezien Dianne een gediplomeerd klassiek sopraan is. Hoewel ze een ander type zangstijl heeft, doet ze wat kwaliteit betreft echter niet veel voor Anneke onder. Dianne’s afwisselende zang zorgt namelijk voor hoogspanning. De instrumentale secties overtuigen evenzeer en roepen tesamen met de mysterieuze teksten, die op de website van de band te vinden zijn, een droefgeestige gothische sfeer op. Zo verhaalt het indrukwekkende drieluik bestaande uit Sail..., ...Out To Farewell en het instrumentale Death Becomes Us All over een gedoemde driehoeksrelatie tussen een man, een vrouw en de dood.

De cd duurt een vol uur en kent een sterke opbouw. Naarmate het album vordert, lijken de songs alleen maar beter en beter te worden. Het hoogtepunt is het bijna achttien minuten durende slotnummer The Day Our Paths End. Mijn enige punt van kritiek is dat de produktie af en toe wat steekjes laat vallen. Als Ex Libris een geschikte platenmaatschappij vindt die het album uit wil brengen, zou men wellicht een ervaren producent kunnen inschakelen om het album opnieuw te mixen, teneinde de sound te perfectioneren. Wat er nu ligt, kan ik echter al van harte aanbevelen aan liefhebbers van progressive en gothic metal.

Tracklist:
1. Dawn Of Sugars
2. Love Is Thy Sin
3. Breathe With Me
4. Sail...
5. ...Out To Farewell
6. Death Becomes Us All
7. Destined
8. The Day Our Paths End

Score: 84 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 29 februari 2008

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.