Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Ex Libris - ANN - Chapter 3: Anne Frank
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
Ex Libris - ANN - Chapter 3: Anne Frank
Met ANN – Chapter 3: Anne Frank komt een einde aan de ANN-trilogie. Het drieluik belicht in elk deel het verhaal van een andere bekende vrouw. Na Anne Boleyn en Anastasia Romanova verhaalt het laatste hoofdstuk van de trilogie over hoe Anne Frank de Jodenvervolging ondergaat.

Zoals we van Ex Libris gewend zijn, is er veel en nauwkeurig onderzoek gedaan om het concept zo goed mogelijk in tekst en muziek terug te laten komen. Zo is het Anne Frank Huis bezocht en is aldaar een impulse response sample gemaakt. Dat is een opname die ervoor zorgt dat de luisteraar de gesproken stukken op de ep hoort alsof ze in Anne’s eigen slaapkamer zijn opgenomen.

Het zijn dit soort details die het verhaal extra tot leven laten komen en de emotionele factor flink doen verhogen. Met name in het tien minuten durende slotstuk The Raid word je van hoop (D-day) naar vrees (de inval) gesmeten en weer terug. Ook instrumentaal, want de kolos switcht van rustige en melodieuze secties naar atonale riffs en grimmige passages. Werkelijk fantastisch gedaan.

Daaraan voorafgaand karakteriseren een kalme pianomelodie, rustige zang en strijkerspartijen van Ben Mathot The Diary en wordt de toon donkerder met progressieve en bombastische metal in The Annex. Daarin laat Dianne van Giersbergen haar vocale diversiteit gelden. Ze imponeert met zowel haar melodieuze als haar klassieke zang. Ook de instrumentale omlijsting is dik in orde. Niet Koen Stam, maar Joost van den Broek heeft de keyboardpartijen ingespeeld. Hij is tevens verantwoordelijk voor de arrangementen, de opnamen, de mix, de productie en een deel van de songwriting.

Met ANN – Chapter 3: Anne Frank voegt Ex Libris wederom een indrukwekkende ep aan zijn discografie toe. De bandleden en Joost brengen je dichtbij de belevingswereld van de hoofdpersoon, waardoor je geboeid blijft luisteren. Het is een zorgvuldige en professioneel vormgegeven release die het stempel op Ex Libris als kwaliteitsband nog maar eens bevestigt. Dit laatste deel van de trilogie, dat deel twee qua herinneringswaarde niet evenaart, maar op emotioneel gebied wel overtreft, is samen met de eerste twee overigens ook als full-length te verkrijgen. De vinylversie van ANN – A Progressive Metal Trilogy bevat extra akoestische songs.

Tracklist:
1. The Diary
2. The Annex
3. The Raid

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 14 november 2019

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.