Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Spektr - Mescalyne
Jaar van release: 2007
Label: Debemur Morti Productions

Spektr - Mescalyne

Het is altijd fijn als je een duidelijk labeltje aan een band kunt hangen, om hem zo in een bepaalde categorie in te delen. Spektr is daarop geen uitzondering, maar de bijzondere muziek van dit Franse tweetal, bemoeilijkt het enigszins. “Industrial black metal” komt vrij dicht in de buurt, maar dekt de lading niet in zijn geheel. Op hun vorig jaar uitgekomen EP Mescalyne, laat de band er geen twijfel over bestaan dat ze het zo het liefst hebben.

Hun muziek op deze release zit vol met razende en snerpende gitaarpartijen, de drumcomputer geeft aan het geheel een flinke oppepper en als het rauwe vocale geweld er overheen komt, dan waan je je in een industrial black metallandschap. De samples die gebruikt worden, die vullen het plaatje ook goed aan, maar andere elementen weer niet. Zo maakt de band gebruik van heel onverwachte, korte stiltemomenten en regelmatig zijn andere rustmoment in hun muziek gebracht. Het nummer Maze Of Torment is bijvoorbeeld zo’n moment; een heel kalm achtergronddeuntje, met wat mysterieuze geluiden en gekwelde stemmen erdoor. Hoewel het hier een geheel nummer betreft, hoor je dit soort momenten ook in andere nummers, zoals Hollow Contact, maar dan korter, waardoor het de nummers een heel gevarieerd karakter geeft.

Voordat jullie een heel verkeerd beeld van Spektr’s Mescalyne krijgen, zal ik maar vertellen dat de talrijke ‘industrial black metalstukken’ keihard en bijzonder agressief tevoorschijn schieten. Als de bandleden ‘slechts’ industrial black zouden spelen, dan zou hun muziek qua intensiteit niet onderdoen voor andere bands in het genre. Spektr geeft er op deze EP echter een geheel eigen en artistieke draai aan, wat bijzonder goed uitpakt. Voor de mensen die alleen de industrialrazernij zoeken, is Spektr wellicht de verkeerde band om te proberen, maar kan je daarnaast ook allerlei experimentele elementen waarderen, dan kan ik Spektr met een gerust hart aanraden. Spektr is gewoon…anders.

Tracklist:
1. Hollow Contact
2. Mescalyne (mp3)
3. Maze Of Torment
4. Revelations

Score: 79 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 24 februari 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.