Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
  • 7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
  • Brainstorm festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 74
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Colin Stewart (producent) - 51
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 55
  • Dave Linsk (Overkill) - 63
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 55
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 48
  • Larry Ray (Lucifixion) - 48
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 44
  • Rick Allen (Def Leppard) - 62
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 44
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 45

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Review

Spektr - Mescalyne
Jaar van release: 2007
Label: Debemur Morti Productions

Spektr - Mescalyne

Het is altijd fijn als je een duidelijk labeltje aan een band kunt hangen, om hem zo in een bepaalde categorie in te delen. Spektr is daarop geen uitzondering, maar de bijzondere muziek van dit Franse tweetal, bemoeilijkt het enigszins. “Industrial black metal” komt vrij dicht in de buurt, maar dekt de lading niet in zijn geheel. Op hun vorig jaar uitgekomen EP Mescalyne, laat de band er geen twijfel over bestaan dat ze het zo het liefst hebben.

Hun muziek op deze release zit vol met razende en snerpende gitaarpartijen, de drumcomputer geeft aan het geheel een flinke oppepper en als het rauwe vocale geweld er overheen komt, dan waan je je in een industrial black metallandschap. De samples die gebruikt worden, die vullen het plaatje ook goed aan, maar andere elementen weer niet. Zo maakt de band gebruik van heel onverwachte, korte stiltemomenten en regelmatig zijn andere rustmoment in hun muziek gebracht. Het nummer Maze Of Torment is bijvoorbeeld zo’n moment; een heel kalm achtergronddeuntje, met wat mysterieuze geluiden en gekwelde stemmen erdoor. Hoewel het hier een geheel nummer betreft, hoor je dit soort momenten ook in andere nummers, zoals Hollow Contact, maar dan korter, waardoor het de nummers een heel gevarieerd karakter geeft.

Voordat jullie een heel verkeerd beeld van Spektr’s Mescalyne krijgen, zal ik maar vertellen dat de talrijke ‘industrial black metalstukken’ keihard en bijzonder agressief tevoorschijn schieten. Als de bandleden ‘slechts’ industrial black zouden spelen, dan zou hun muziek qua intensiteit niet onderdoen voor andere bands in het genre. Spektr geeft er op deze EP echter een geheel eigen en artistieke draai aan, wat bijzonder goed uitpakt. Voor de mensen die alleen de industrialrazernij zoeken, is Spektr wellicht de verkeerde band om te proberen, maar kan je daarnaast ook allerlei experimentele elementen waarderen, dan kan ik Spektr met een gerust hart aanraden. Spektr is gewoon…anders.

Tracklist:
1. Hollow Contact
2. Mescalyne (mp3)
3. Maze Of Torment
4. Revelations

Score: 79 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 24 februari 2008

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.