Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Spektr - Mescalyne
Jaar van release: 2007
Label: Debemur Morti Productions

Spektr - Mescalyne

Het is altijd fijn als je een duidelijk labeltje aan een band kunt hangen, om hem zo in een bepaalde categorie in te delen. Spektr is daarop geen uitzondering, maar de bijzondere muziek van dit Franse tweetal, bemoeilijkt het enigszins. “Industrial black metal” komt vrij dicht in de buurt, maar dekt de lading niet in zijn geheel. Op hun vorig jaar uitgekomen EP Mescalyne, laat de band er geen twijfel over bestaan dat ze het zo het liefst hebben.

Hun muziek op deze release zit vol met razende en snerpende gitaarpartijen, de drumcomputer geeft aan het geheel een flinke oppepper en als het rauwe vocale geweld er overheen komt, dan waan je je in een industrial black metallandschap. De samples die gebruikt worden, die vullen het plaatje ook goed aan, maar andere elementen weer niet. Zo maakt de band gebruik van heel onverwachte, korte stiltemomenten en regelmatig zijn andere rustmoment in hun muziek gebracht. Het nummer Maze Of Torment is bijvoorbeeld zo’n moment; een heel kalm achtergronddeuntje, met wat mysterieuze geluiden en gekwelde stemmen erdoor. Hoewel het hier een geheel nummer betreft, hoor je dit soort momenten ook in andere nummers, zoals Hollow Contact, maar dan korter, waardoor het de nummers een heel gevarieerd karakter geeft.

Voordat jullie een heel verkeerd beeld van Spektr’s Mescalyne krijgen, zal ik maar vertellen dat de talrijke ‘industrial black metalstukken’ keihard en bijzonder agressief tevoorschijn schieten. Als de bandleden ‘slechts’ industrial black zouden spelen, dan zou hun muziek qua intensiteit niet onderdoen voor andere bands in het genre. Spektr geeft er op deze EP echter een geheel eigen en artistieke draai aan, wat bijzonder goed uitpakt. Voor de mensen die alleen de industrialrazernij zoeken, is Spektr wellicht de verkeerde band om te proberen, maar kan je daarnaast ook allerlei experimentele elementen waarderen, dan kan ik Spektr met een gerust hart aanraden. Spektr is gewoon…anders.

Tracklist:
1. Hollow Contact
2. Mescalyne (mp3)
3. Maze Of Torment
4. Revelations

Score: 79 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 24 februari 2008

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.