Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Tito (Mesmerize) - 54
  • Duke Erickson (Metal Church) - 62
  • Dusty Hill (ZZ Top)† - 77
  • Fernando Ponce de León (Mägo De Oz) - 61
  • Jonas Renkse (Katatonia) - 51
  • Ken Kelly (illustrator)† - 80
  • Larry Wallis (Motörhead)† - 77
  • Mike D'Antonio (Killswitch Engage) - 53
  • Pete Townshend (The Who) - 81
  • Phil Rudd (AC/DC) - 72
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll)† - 49
  • Thomas Christian Hansen (Gaia Epicus) - 52
Review

Journey - Red 13
Jaar van release: 2002
Label: Frontier Records
Journey - Red 13
Journey werd en wordt nog steeds beschouwd als één van de beste (pop) rockbands op deze aardbol. Met albums als ‘Infinity’ (1978), ‘Evolution’ (1979), ‘Escape’ (1981) en ‘Frontiers’ (1983) verplaatste de band zich tussen andere million-selling bands en scoorde een aantal grote hits als ‘Who's Crying Now’, ‘Don't Stop Believin’, ‘Open Arms’ en ‘Separate Ways’. Na het studioalbum ‘Trial by Fire’ (1996), is de samenwerking tussen de band en haar legendarische zanger Steve Perry beëindigd. Van dit album werden er opnieuw miljoenen exemplaren van verkocht.

Het nieuwe hoofdstuk van Journey is begonnen. De band ging verder en vond een geschikte zanger in de figuur van Steve Augeri (ex-Tall Stories). Na ‘Remember Me’, een track op Armageddon-soundtrack (1998) en het album ‘Arrival’ (2001) bracht deze band dit jaar een mini-cd uit, getiteld Red 13. Dit schijfje bevat vier nieuwe nummers die aan de ene kant de sfeer van Journey uitademen maar aan de andere kant toch weer niet. Het ligt zeker niet aan zanger Steve Augeri’s stem. Hij is - niet dat zijn stem identiek is, maar het scheelt niet veel - even goed als zijn voorganger. Verdomme! But anyway, het ligt dus meer aan de composities en productie. De songs klinken ‘live’ en rauwer (minder gepolijst) waardoor ze een stukje heavïer klinken dan wat je van hen gewend bent.

De openingstrack ‘Red 13’ is een intro van twee minuten. Keyboard, gitaar, percussie en drumcomputer zijn door elkaar. Een goedgeregelde zooi die vanwege de drumcomputer meer naar dansmuziek neigt. Het stevige ‘State Of Grace’ valt in en ruimt de boel direct op. Dit nummer geeft een duidelijk beeld dat deze band nog steeds tussen andere top-acts behoort. ‘The Time’ is een heerlijk groove nummer waarin Steve zijn andere kant laat horen. Hij neigt af en toe meer naar de bluesy kant te gaan. Ik vraag me af hoe het nummer ‘Lovin’, Touchin’, Squeezin’ uit het album Evolution zou klinken met Augeri als zanger. Door Jonathan Cain, Neal Schon en Andre Pessis geschreven ballad ‘Walking Away From The Edge’ is een typisch Journey’s song die erg subliem vertolkt wordt door Steve Augeri. Doe je ogen dicht en je kunt de gelijkenis, qua stem te verstaan, horen tussen die twee Steve’s. Wat een nummer! Met het slot (rock) nummer ‘I Can Breathe’ bevestigt de band haar fans dat deze Journey nog steeds dezelfde Journey is.

Het duurt maar even voordat ik besef dat Journey het opnieuw geflikt heeft. Dit album is kort maar een machtig tussendoortje dat de honger van de fans weet te stillen.

Tracklisting:
1. Intro: Red 13 / State Of Grace
2. The Time
3. Walking Away From The Edge
4. I Can Breathe

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeffry Mulyadi
Toegevoegd: 6 november 2002

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.