Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 21-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aapo Romu (Vanguard) - 50
  • Bobby Liebling (Pentagram) - 72
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention)† - 85
  • Hugo Bistolfi (Rata Blanca) - 61
  • Joakim Kjelstad (Gaia Epicus) - 52
  • Mathias Röderer (Atrocity) - 56
  • Shaun Morgan (Seether) - 47
  • Thomas Preziosi (Armory) - 42
  • Tomasz "Soyak" Kilinski (Naumachia) - 43

Vandaag overleden:
  • Barry Clayton (acteur) - 2011
Review

Atrocity - Werk 80 II
Jaar van release: 2008
Label: Napalm Records
Atrocity - Werk 80 II
In een ver verleden bracht Atrocity al een album uit met covers, getiteld Werk 80. Dat album bevatte Atrocity's versies van nummers uit de jaren 80, de periode dat de bandleden muziek begonnen te ontdekken. Met Werk 80 II hebben ze hier nu een vervolg op gemaakt, met nog meer van hun favoriete jaren 80 nummers, in een dun Atrocity jasje.

Het zijn voornamelijk bekende jaren 80 klassiekers die gecovered worden, van artiesten die ook voornamelijk met de jaren '80 geassocieerd worden. A-Ha, Bronski Beat, Talk Talk, Visage, Simple Minds, Alphaville, Frankie Goes To Hollywood... allen worden gecovered. Helaas neemt Atrocity de makkelijke weg, en lijken de covers (te)veel op de originele versies. Goed, ze zijn wat verstevigd door de gitaren, beukende drums en heel soms wat schreeuwerige zang, maar echt veel van de originelen wordt niet afgeweken. In sommige gevallen is de cleane zang echt geheel misplaatst, en denk je dat je naar een matige Idols auditie aan het luisteren bent. Nee, daar had frontman Alexander Krull beter zijn wat rauwere strot kunnen gebruiken.

Wat best een leuke plaat had kunnen worden is een erg overbodig schijfje geworden, want de band heeft verzuimd om echt eigen covers te maken. Nu zitten we opgescheept met wat halfzachte covers, die veelal maar iets steviger zijn dan de originelen.

Tracklist:
1. People Are People (Depeche Mode)
2. Smalltown Boy (Bronski Beat)
3. Relax (Frankie Goes To Hollywood)
4. Don't You (Forget About Me) (Simple Minds)
5. The Sun Always Shines On Tv (A-Ha)
6. Hey Little Girl (Icehouse)
7. Fade To Grey (Visage)
8. Such A Shame (Talk Talk)
9. Keine Heimat (Ideal)
10. Here Comes The Rain Again (Eurythmics)
11. Forever Young (Alphaville)

Score: 40 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 18 februari 2008

Meer Atrocity:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.