Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Hamlet (Lucifixion) - 49
  • Barriemore Barlow (Jethro Tull) - 77
  • Björn "Speed" Strid (Soilwork) - 48
  • Don Powell (Slade) - 80
  • Joe Perry (Aerosmith) - 76
  • Owen Seay (Unida) - 35
  • Øyvind Johan "Mustis" Mustaparta (Dimmu Borgir) - 47
  • Pat Mastelotto (King Crimson) - 71

Vandaag overleden:
  • Paul Curcio (producent) - 2018
Review

As It Burns - Global Ruin
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer
As It Burns - Global Ruin
Na verscheidene releases in eigen beheer en het voorlaatste album op het reeds ter ziele gegane Cold Blood Industries, komt dit album van het Nederlandse As It Burns weer uit in eigen beheer. Onbegrijpelijk als je het mij vraagt, aangezien deze band veel meer in huis heeft dan vele andere bands die wel een platendeal hebben weten te bemachtigen.

As It Burns speelt een lekkere vorm van death metal en voegt daar zelf nog de nodige black metal elementen aan toe. De nodige progressieve invloeden (a la Opeth) worden ook niet geschuwd. Men mengt deze stijlen tot een vette mix en dankzij producent Jens van der Valk heeft de cd ook een uitstekend geluid mee gekregen.

De tien nummers op de cd (de ietwat flauwe elfde bonustrack even buiten beschouwing gelaten) zitten goed in elkaar en hebben allemaal een behoorlijke vaart. Hoewel de tempo's afwisselend zijn, hoor ik de band het liefst in de zware midtempo passages. Tijdens de snelle passages wil het soms ietwat iele drumgeluid namelijk nog wel eens wat wegzakken in de mix.
Mijn favoriete nummer op het album is toch wel Mercy In Hell. Een nummer dat uitstekende genuanceerde riffs en melodielijnen bevat, maar ook zeer heftige passages. De afwisselende zangpartijen vormen ook een ware traktatie. Het keyboardlaagje geeft het nummer af en toe een vreemde wending, waardoor de verveling niet weet toe te slaan. Men schept er schijnbaar genoegen in om continu een spannende opbouw in nummers te integreren en daarna weer genadeloos toe te slaan. Variatie is wat dat betreft vaak het sleutelwoord op het album.

Meestal mis ik kwaliteit bij Nederlandse bands, maar in dit geval vraag ik me af waarom de grotere Europese labels nog niet met contracten staan te wapperen. Deze plaat heeft genoeg kwaliteit in zich om het goed te doen bij een groot publiek. Voor elke liefhebber van extreme metal is er wel wat te vinden. Neem daarbij de massieve sound en het nette artwork en je hebt het totaalplaatje compleet. Deze cd is af!

Tracklist
1. Global Ruin
2. Corpse Collector
3. Mercy In Hell
4. Suck Your God
5. Hate It Now
6. Common Executions
7. Dissecting The Evidence
8. Overanimated
9. Deathwish
10. Shoppin’ For Ulcers
11. 40 Seconds Of Hate (Bonus track)

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 11 februari 2008

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.