Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 oktober:
  • Decapitated en Inferum
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
    22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aram Kalousdian (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Bobby Blotzer (Ratt) - 67
  • Bobby Fuller (The Bobby Fuller Four)† - 83
  • Cris Kirkwood (Meat Puppets) - 65
  • Darryl Jenifer (Bad Brains) - 65
  • Dave McClain (Machine Head) - 60
  • Don Doty (Dark Angel) - 60
  • Ed Repka (illustrator) - 65
  • Fred "Sephiroth" Colombo (Spheric Universe Experience) - 42
  • Helmut Lotti - 56
  • Jon Foreman (Switchfoot) - 49
  • Kevin Killen (producent) - 66
  • Leslie West (Mountain)† - 80
  • Luisma Hernández (Arwen) - 48
  • Marc Shaiman (componist) - 66
  • Martijn Brauwers (Morning) - 49
  • Mike Elizondo (producent) - 53
  • Mikhail "Lightspeed" Pekhotin (Below The Sun) - 39
  • Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - 60
  • Rafael Bittencourt (Angra) - 54
  • Steffi Hertz (Haggard) - 50
  • Stuart Chatwood (The Tea Party) - 56
  • Svante Henryson (Yngwie Malmsteen) - 62
  • Tim Kinsella (Cap’n Jazz) - 51
  • TobyMac (DC Talk) - 61
  • Vinnie Hornsby (Sevendust) - 58
  • Zardonic - 40

Vandaag overleden:
  • Edd Griles (regisseur) - 2024
  • George Young (The Easybeats) - 2017
  • Jane Dornacker (The Tubes) - 1986
  • Jimmy Miller (producent) - 1994
Review

The Agony Scene - Get Damned
Jaar van release: 2008
Label: Century Media Records
The Agony Scene - Get Damned
Het vorige album van The Agony Scene kwam drie jaar terug nog uit op Roadrunner. Heel standvastig zijn de mannen echter niet, want niet alleen hebben ze Roadrunner alweer verlaten en getekend bij Century Media, ook heeft de band uit Oklahoma een nieuwe drummer. De vierde sinds de oprichting van de band, begin deze eeuw.

Zonder enige waarschuwing wordt er middels Barnburner direct een bak agressie over de luisteraar heen gekieperd waar menige band nog een lesje van kan leren. Harde metalcore met een aanzienlijke dosis thrash is nog steeds het recept, zo blijkt al gauw. Get Damned is geen kopie van The Darkest Red geworden maar om te zeggen dat ze een nieuwe weg in zijn geslagen is onzin. Het geluid is iets vlakker, maar tegelijkertijd ook veel strakker. Het grootste verschil zit echter in de zang van Mike Williams, zoals te horen in Predation, waar hij de luisteraar het vuur aan de schenen legt met zijn felle, naar death metal neigende snaaien. De cleane zang waar de band in het verleden af en toe op terugviel lijkt te zijn uitgestorven. Slechts tijdens het afsluitende Old Scratch is er nog wat van terug te horen, maar juist dat nummer is dan wel weer heel erg pakkend.

Zoals gezegd is Get Damned geen tweede The Darkest Red. De band heeft de horizon wat verbreed door iets meer thrash momenten in te lassen. Dit betekent niet dat we een band horen die uitblinkt in innovativiteit, de veelvuldig terugkerende breaks zijn daar het beste voorbeeld van. Op zich past het best goed bij de stijl van The Agony Scene, maar het klinkt allemaal een beetje te bekend in de oren. Daar staat tegenover dat de band wel bijzonder strak overkomt. Get Damned voelt dankzij de vette sound als een vuist in het gezicht en daar mogen de heren hun producer best een schouderklopje voor geven.

Tracklist:
1. Barnburner
2. Predation
3. Dances With Devils
4. Adversary
5. White Nights
6. Rapture
7. Deliverance
8. Rattle Me Bones
9. The Opposition
10. Will To Bleed
11. Old Scratch

Score: 76 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 4 februari 2008

The Agony Scene - Get Damned
Reactie van lycanthropic_bunny op 09-02-2008 om 14:08u
Score: 85 / 100

zalig album! k em de vorige albums van deze band niet thuis liggen maar dit is echt de max!...alhoewel de cleane voice valt wel een beetje tegen...kwestie van persoonlijke smaak.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.