Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl M. Engström (Sarpedon) - 46
  • Dennis Bradley (Beneath The Massacre) - 40
  • Elmar Schoen (Sunterra) - 50
  • Franky De Smet-Van Damme (Channel Zero) - 57
  • Ira Kaplan (Yo La Tengo) - 69
  • Ivan Moody (Five Finger Death Punch) - 46
  • Jarmo Pikka (Omnium Gatherum) - 48
  • Michael "Vorph" Locher (Samael) - 57
  • Nick Holmes (Paradise Lost) - 55
  • Teemu Mäntysaari (Wintersun) - 39

Vandaag overleden:
  • Chris Tsangarides (producent) - 2018
  • Neil Peart (Rush) - 2020
  • Phil Kennemore (Y&T) - 2011
  • Tony Clarkin (Magnum) - 2024
Review

Benedictum - Seasons Of Tragedy
Jaar van release: 2008
Label: Locomotive Music
Benedictum - Seasons Of Tragedy
Twee jaar na het debuut Uncreation verschijnt er van het Amerikaanse Benedictum het nieuwe album Seasons Of Tragedy. Daarop staan een aantal bekende gastmuzikanten, waardoor het bijna onmogelijk is dat de band niet opvalt tussen al die andere heavy metal-releases. Dio-gitarist Craig Goldy is wederom betrokken bij het proces om de band op sleeptouw te nemen en heeft ze voorgesteld aan de oude bassist van Dokken, Jeff Pilson, om het album te produceren. George Lynch is ook een oude bekende van de hoogtijdagen van Dokken en speelt de solo's in van Bare Bones en de Accept-cover Balls To The Walls. Tenslotte is gitarist Manni Schmidt van Grave Digger uitgenodigd om mee te soleren op Burn It Out, een duel die hij echter hopeloos verliest. Een gastoptreden staat dus niet altijd garant voor kwaliteit.

Veel klinkende namen dus, maar hoe zit het dan met de muziek van Benedictum? Zijn al die bekende gasten niet gewoon aangetrokken voor wat 'name-dropping', of is de band het echt zo goed dat ze die gasten kunnen aantrekken? Als ik Seasons Of Tragedy beluister, dan is mijn conclusie dat de band echt zo goed is. Maar het debuut Uncreation was ook al zo'n knaller en was door de metalpers meteen al lovend ontvangen. Dus het moest wel erg raar lopen of de opvolger zou minder zijn. Maar op Seasons Of Tragedy is de band alleen maar beter geworden.

In vergelijking met het debuut is de boel wat harder gaan klinken en zijn de keyboards meer naar de achtergrond. Meer échte gitaarriffs krijgen we en nummers als Shell Shock en het lekker stampende Beast In The Field doen de huiskamer daardoor pas echt trillen. Dit is echt een heavy metal-plaat geworden die van begin tot eind ballen heeft. En dat terwijl we in Veronica Freeman een zangeres hebben. Ze heeft een melodieuze stem, maar zingt met een bepaalde soort van agressie dat ze totaal niet liefelijk overkomt. Dit maakt het plaatje echt af en hebben we met Seasons Of Tragedy de eerste kraker van 2008 binnen.

Tracklist:
1. Dawn Of Seasons
2. Shell Shock
3. Burn It Out
4. Bare Bones
5. Within The Solace
6. Beast In The Field
7. Legacy
8. Nobodies Victim
9. Balls To The Wall
10. Steel Rain (Accept-cover)
11. Seasons Of Tragedy

Score: 88 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 15 januari 2008

Benedictum - Seasons Of Tragedy
Reactie van Gilbert op 25-01-2008 om 14:26u
Score: 87 / 100

Inderdaad net zo'n knaller als het debuut. Mijn favoriete nummer is "Beast In The Field", gevolgd door "Legacy" en "Bare Bones".

Benedictum - Seasons Of Tragedy
Reactie van dennis op 25-01-2008 om 21:57u
Score: 74 / 100

=ben ik weer es de enige die de zangeres nou niet echt geweldig vindt?? muziek is btw dik in orde.

Benedictum - Seasons Of Tragedy
Reactie van Pete aSs op 22-02-2008 om 21:37u
Score: 75 / 100

Op Myspace gehoord en gaan kopen (zetten meestal wel beste nummers op Myspace ) en inderdad, verwachtingen werden niet helemaal ingelost. Beast in the field, Legacy, seasons of tragedy en (een beetje) de Aceept-cover Balls to... , maakten voor mij het aanschaffen waard ( al denkend dat de andere nummers groeiende zijn )

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.